21° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR
RMoNs.gif

GÜMÜŞ FİYATLARINDAKİ YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Gümüş fiyatı yeni haftaya büyük bir yükselişle başladı. Gümüşte yükseliş devam edecek mi? İşte uzmanların gümüş ile ilgili yorumları…
EKONOMİ - Mayıs 4, 2021 11:36 pm A A

Gümüş fiyatı yeni haftaya büyük bir yükselişle başladı. Ons tarafında 25,90 dolara seviyelerindeki haftalık kapanıştan sonra dün ani bir yukarı yönlü hareket sergileyen gümüş, 27 dolar seviyesini aşmaya çalışıyor. Şubat 2021’de en son 27 dolar seviyesini ve o tarihten sonra hızlı bir düşüş yaşayan gümüş fiyatı için uzmanlar olumlu görüşler ortaya koydu.

GÜMÜŞTE HEDEF 30 DOLAR!
Gümüş ile ilgili yayınladığı analizlerl bilinen metal piyasası analistlerinden Rajan Dhall, gümüşün uzun süredir aşmakta zorlandığı bir direnç noktasını geçmeyi başardığını belirtti. Deneyimli analist, konsolidasyonun yukarı yönlü kırılmasının olumlu olabileceğini belirterek 28,40 dolar seviyesinin ilk güçlü direnç noktası olduğunu vurguladı.Gümüşte hedefin 30 dolara olacağını belirten deneyimli analist, “konsolidasyonun yukarı yönlü kırılması değerli metalin gelecekteki yoluna dair bize büyük bir ipucu veriyor. ” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi fiyat 26,70 dolar ile 28,42 dolar arasındaki alana taşındı. 28,42 dolar ilk majör direnç noktası. Onun üzerinde ise 30,35 dolar direnci bulunuyor. Şu an için boğaların görev başında olduğu görülüyor.”

GÜMÜŞ FİYATINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDECEKTİR
Gümüş fiyatı ile ilgili açıklamada bulunan kıdemli piyasa analistlerinden Christopher Lewis, gümüşün dün işlem seansı sırasında 27 dolar seviyesinin üzerine kırmak için önemli ölçüde yükseldiğini kaydederek yükselişin devam edeceğini belirtti.

Gümüşün altına göre piyasalarda farklı reaksiyonlar verdiğini belirten Lewis, hareketin 28 dolara doğru devam edeceğini düşündüğünü söyledi. “Gümüş, altından biraz farklı olacaktır. Çünkü endüstriyel bir metal olduğu için endüstriyel iyileşmeye karşı da oldukça hassas. Ancak bu noktada hedefin 28 dolar olacağını düşünüyorum.” açıklamasında bulunan Lewis, şunları kaydetti:

“Geri çekilmelerde gümüş satın alma fikrini seviyorum. Ancak büyük pozisyonlarla da pazara giremem çünkü gümüşün büyük düzeltmeler yapmak gibi kötü bir alışkanlığı var. Bu nedenle çok sabırlı olmanız gerekiyor. Ancak 28 dolar seviyesine gitmeye kesinlikle hazırız gibi görünüyor.”

KAYNAK: MİLLİ GAZETE

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 390 kez okundu.
EKONOMİ - 11:36 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ