seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR
LK98KM.gif

İHH’dan Afrin’e Camii !

İnegöl ihh Suriye’nin afrin bölgesine cami yaptırdı. 2021 yılında temeli atılan hacı emine- hacı Recep YARBASAN camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.
GENEL - Aralık 13, 2021 5:09 pm A A

Konu ile ilgili konuşma yapan İnegöl ihh başkanı İlhan tatlı, Afrin bölgesinde yaşanan yoğun göç nedeni ile burada bir camiye ihtiyaç duyuldu. Allah, Geçen sene temelini atmayı bu sene de açılışını da yapmayı bizlere nasip etti.
Camiler, bir yerin İslam coğrafyası olduğunun göstergesidir. Peygamberimiz “Allah’ın en çok sevdiği ve hoşlandığı yerler mescitlerdir.”
Camiler, Müslümanlar olarak kardeşliğimizi pekiştirmeye, birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmaya vesiledir. Her türlü benlik duygusundan arınarak bedenlerimizle beraber gönüllerimizi de birleştiren mübarek mekânlardır. Camileri imar ve ihya eden her bir Müslüman, yaşadığı çevreyi de aynı şekilde korur ve güzelleştirir.
Camiler edep ve terbiye ocağı, Allah’ın en sevdiği, en hoşlandığı mekânlardır. Cennetin yolu camilerden geçer. Efendimiz Mekke’den Medine’ye hicret ederken Kuba mescidini,500 metre sonra Ranuna vadisinde başka bir mescidi,4 km. sonra Mescid-i Nebiyi bizzat çalışarak ve de teşvik ederek inşa eder.Sevgili peygamberimiz :“Bir kimse yüce Allah’ın rızasını gözeterek bir mescit inşa ederse,Allah da ona cennette bir köşk inşa eder.” buyururlar.
Bu caminin yapımını üstlen YARBASAN ailesine çok teşekkür ederiz. Bir hayra vesile olan onu yapmış gibidir.
Dolayısı ile bu camide yapılacak olan tüm ibadetlerin ecri bu ailemizin de sevap hanesine de işlenecektir. Tekrar kendilerine bölge halkı adına teşekkür ediyoruz.
İnegöl ihh yönetim kurulu, Türkiye diyanet işleri ve Suriye diyanet işleri yetkilileri ile bölge halkının hazır bulunduğu törenle hacı emine – hacı Recep YARBASAN camii okunan dualarla ibadete açıldı


Bu haber 480 kez okundu.
GENEL - 5:09 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ