17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

İndirimler Fiyatlara Yansıtıldı İşte Yeni Fiyatlar

Bakan Kirişçi’nin açıkladığı indirim, et fiyatlarına yansıdı. İşte yeni fiyatlar.
EKONOMİ - Ağustos 4, 2022 4:32 pm A A

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin kuzu etine indirim olacağı müjdesini vermesinden sonra Et ve Süt Kurumu indirimi fiyatlarına yansıtarak indirimi uyguladı.

Et ve Süt Kurumu yaptığı açıklamada daha fazla tüketiciye ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Et ve Süt Kurumu, kuzu eti satışlarında indirim kampanyası başlattı.

Fiyatlarda yapılan indirimle kuzu etinin daha fazla tüketiciye ulaştırılması hedefleniyor. Halkımızın uygun fiyatlarla kaliteli kuzu eti tüketmesi sağlanacak.

Et ve Süt Kurumu kampanya ile koyun kuzu eti tüketiminde farkındalık oluşturmayı da amaçlıyor.

Ülkemizin mera ve arazi yapısının küçükbaş hayvancılığa daha uygun olması nedeniyle küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi, meralarımızdan daha fazla yararlanılarak düşük maliyetli kırmızı et üretimi sağlanmış olacak.

Hem üreticimiz hem tüketicimiz kazanacak. Maliyetler dikkate alınarak belirlenen fiyattan üreticilerimizden satın alınacak küçükbaş hayvanlar Et ve Süt Kurumuna ait satış mağazalarında vatandaşlarımıza uygun fiyattan ulaştırılacak.

ESK, üreticiden koyun kuzu alımlarını arttırarak fiyatlarda istikrarı korumayı hedefliyor. ESK, kuzu etinde dönemsel arz fazlalığından kaynaklanan fiyat dengesizliklerinin önüne geçmek amacıyla yerli üreticiden aldığı küçükbaş hayvanı bir taraftan tüketiciye indirimli fiyata ulaştırırken diğer yandan kuzu karkas olarak ihraç ederek üreticinin emeğine sahip çıkmayı hedefliyor. İhracat canlı olarak değil karkas olarak gerçekleştirilecek. Kuzu karkas ihracatı ile küçükbaş eti yan ürünleri olan deri, sakatat ve hayvansal yağlar ülke ekonomisine kazandırılmış olacak.

 

%25’E VARAN İNDİRİM

Et ve Süt Kurumu mağazalarında satılan koyun, kuzu, toklu etinde yüzde 25’e varan indirim yapıldı.

ESK’nın indirimli kuzu koyun eti kampanyasına göre,

Gövde kuzu 129,75 liradan %25 indirimle 98 liraya, Kuzu pirzola 181,50 liradan 137 liraya, kuzu gerdan 114,50 liradan 86 liraya satılacak.

 


Bu haber 350 kez okundu.
EKONOMİ - 4:32 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ