17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

İnegöl 900 Günlüğüne Şantiyeye Dönecek

İnegöl İçme suyu şebekesi ve İletim Hatları İnşaatı Yapım İşi projesi için BUSKİ’ye yetki verildi, BUSKİ de bu proje için ihale açtı.
GENEL - Eylül 26, 2019 12:10 pm A A

İhale sonrasında projenin kabul görmesi durumunda İnegöl’ü 900 gün sürecek bir şantiye süreci bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İLBANK (Borçlanıcı) Avrupa Yatırım Bankası’ndan (AYB) “Kentsel Altyapı Projeleri II” kapsamında kullanılmak üzere 250 milyon avro kredi almıştı.
Alınan bu kredi onaylanan projelere aktarılacak. Bu kapsamda “İnegöl İçme suyu şebekesi ve İletim Hatları İnşaatı Yapım İşi projesi” için BUSKİ’ye yetki verildi, BUSKİ de bu proje için ihale açtı. İhale ilanı 24 Eylül 2019 tarihli resmi gazetede yayımlandı.
Yapılacak ihale içerik itibariyle İnegöl’ün içme suyu şebekesinin yenilenmesine ilişkin tüm ilgili inşaat işleri, gerekli tesis, makine, ekipman ve malzemeler için sarf malzemeleri, garanti ve bakım süresi boyunca çalışma da dahil olmak üzere kurulum, test ve devreye alma işlemlerini içermekte. Yapılan ihale ilanında İnşaat süresi 900 takvim günü olarak belirlenirken, su sisteminin değiştirilmesinden sonra ihaleyi alan firma tarafından 12 aylık Kusur Sorumluluk, Garanti, Bakım ve İşletme Süresi olacak.
Kapalı zarf usulü ile yapılacak ihale için teklifler 21 Kasım 2019 tarihine kadar BUSKİ’ye verilecek. İhale detayları ve şartname ile ilgili diğer detaylar henüz EKAP sistemine yüklenmediği için yapılacak projenin kapsamı tam olarak bilinmemekte.
İhale sonrasında projenin kabul görmesi durumunda İnegöl’ü 900 gün sürecek bir şantiye süreci bekliyor.


Bu haber 2210 kez okundu.
GENEL - 12:10 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ