seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

İnegöl Belediyesi Fırsatçılığa Fırsat Vermiyor

İnegöl Belediyesi, ekonomik olarak zorlu günlerden geçen ülkemizde vatandaşların fırsatçılar karşısında mağduriyet yaşamaması adına sahaya indi. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler market ve pazarlarda fahiş fiyat artışı, eksik gramaj ve fiyat etiketleriyle ilgili sürekli denetimlerini sürdürüyor. Belediye Başkanı Alper Taban, vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına denetimlerin artarak devam edeceğini söyledi.
GENEL - Aralık 15, 2021 12:13 pm A A

İnegöl Belediyesi, ekonomik olarak zorlu günlerden geçen ülkemizde vatandaşların fırsatçılar karşısında mağduriyet yaşamaması adına 7/24 sahada. İlçe genelinde fahiş fiyat, tarifesiz ve etiketsiz ürün satışına karşı denetimler aralıksız sürüyor. Bu kapsamda 30 işletme hakkında yasal işlem başlatılmak üzere Ticaret İl Müdürlüğüne bilgi verildi. Raf ve kasa fiyatları arasında farklılık bulunan, aldatıcı ya da standart dışı fiyat etiket tarifesi uygulayan ve semt pazarlarında fiyat etiketi bulundurmayan işletmelere de idari para cezası uygulandı.

FİYATLARA SIKI DENETİM

Zabıta ekipleri artarak devam eden market ve pazar denetimleri sırasında satışa sunulan ürünlerde fahiş fiyat artışı, eksik gramaj ve fiyat etiketi bulunmaması gibi konuları titizlikle inceliyor. Özellikle gıda ve temizlik ürünlerinde fiyat artışlarının önüne geçmek için denetimlerini sıklaştıran İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, etiket fiyatı ile kasa fiyatı kontrolleri de yaparak güncel fiyatlarını kayıt altına alıyor.

Market ve pazarlarda gerçekleştirdiği denetimler ile vatandaşların mağduriyetlerinin de önüne geçen İnegöl Belediyesi zabıta ekipleri, işletmelerin ürünlerini fahiş fiyattan satarak vatandaş üzerinden haksız kazanç elde etmemesi adına yoğun mesai harcıyor.

63 İŞLETMEYE MÜDAHALE

Bu kapsamda zabıta ekipleri tarafından daha önce yapılan denetimlerde tutulan kayıtlar ile güncel fiyatlar karşılaştırılarak fahiş fiyat artışı tespit edilen 30 işletme hakkında yasal işlem başlatılmak üzere evrakları Ticaret İl Müdürlüğüne sevk edilmiştir. Diğer yandan raf ile kasa fiyatları arasında fiyat farklılıkları bulunduğu tespit edilen 19 işletmeye, aldatıcı ya da standart dışı fiyat etiket tarifesi uygulayan 14 işletmeye ve satışa sunduğu ürünlerde fiyat etiketi bulundurmayan semt pazarı esnaflarına da idari para cezası uygulanmıştır.

BAŞKAN TABAN; “FIRSATÇILARA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Denetimlere ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, ekonomik olarak zorlu günlerden geçildiğini ifade etti. Vatandaşın bu süreci en az etkiyle atlatması adına Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin 7/24 sahada olduğunu ifade eden Başkan Taban, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu durumu kullanmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Bir adaletsizlik varsa, hak yerini bulana kadar peşini bırakmayacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz. Önceliğimiz vatandaşımızın mağdur olmaması. Bu doğrultuda tüm ekiplerimizle süreç sonlanana dek denetimlerimiz aralıksız sürecek. İnşallah en kısa sürede el birliği ile bu zorlu günleri de atlatacağız bundan şüphemiz yok. Ancak en fazla birlik olmamız gereken bu süreçte birileri şartları kendi lehine çevirmeye çalışıyorsa, buna da müsaade etmeyeceğiz” dedi.


Bu haber 480 kez okundu.
GENEL - 12:13 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnegöl Devlet Hastanesi’nde bir ilk !
  İnegöl Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi kliniğinde ilk kez Op. Dr. Özgür Çokünlü tarafından yapılan ”Kapalı Tip Varis” ameliyatı sonrası hasta evine uğurlandı.
 • 02
  Gençlere altın öğütler: Radarlarınız açık olsun
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bir araya geldiği gençlere geleceğe dair öğütler verdi. Gençlere hedef ve hayallerine doğru durmadan koşmalarını öneren Başkan Aktaş, “Radarlarınız hep açık olsun. Hayatı iyi takip edin” dedi.
 • 03
  İnegöl’de Ayşe Taş İle Sanat Dolu Gece
  İnegöl Belediyesi, Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Belediye Türk Sanat Müziği Korosu ve Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı Ayşe Taş’ın sahne aldığı konser düzenledi.
 • 04
  Pandemi Küçük Fatma’yı Yazar Yaptı
  1’inci sınıftayken başlayan pandemi sürecinde okulundan ayrı kalan Hacer Salih Yıldız İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Fatma Dilruba Karataş, okul özlemini hayalleriyle süsleyip kitap yazmaya başladı. Türkiye’nin en küçük yazarlarından biri olan Fatma Dilruba Karataş’ı İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban makamında kabul ederek “Bıy Ailesi” isimli kitabı için gereken desteği vereceklerini söyledi.
 • 05
  İnegöl AVM Sömestr’da çocukları eğlenceye doyuracak
  Yenilenen yüzü ve açık hava AVM’si olmasının getirdiği ferah yapısıyla İnegöl AVM; kampanyaları ve etkinlikleriyle ziyaretçilerine dopdolu bir Ocak ayı ve sömestr tatili yaşatmaya hazırlanıyor. Geniş marka karmasıyla hizmet veren İnegöl AVM, 21 Aralık tarihinde başlayacak olan yeni kampanyası ile 300 TL ve üzeri alışverişe eğlence bileti hediye ediyor. Ocak ayına özel 3 farklı etkinlik programı hazırlayan İnegöl AVM, Uzay Çadırı, çocuklar için Bilim ve Buble gösterisi, Vikingler konseptli çocuk etkinliği düzenleyecek.