17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
casino siteleri
ResimLink - Resim Yükle

İnegöl girişinde geniş güvenlik önlemleri alındı !

Bursa Valiliğinin yasağına rağmen HDP’nin Gemlik’te yapmayı planladığı yürüyüşe gelmek isteyenlerin geçişine İnegöl girişinde izin verilmiyor.
3. Sayfa - Haziran 12, 2022 3:27 pm A A

Polis ve jandarma ekipleri, İnegöl girişinde kontrol noktası oluşturdu. Kantar mevkiinde oluşturulan kontrol noktasında ekipler, Ankara’dan İnegöl istikametine doğru geçen tüm araçlarda kontrol yaptı. Gemlik’e yürüyüş için gittiği tespit edilen araçların geçişine izin verilmedi.

İŞTE VALİLİĞİN O AÇIKLAMASI
Bursa Valiliği yaptığı açıklamada, ”Sosyal paylaşım sitelerinde açık kaynaklarda yapılan çalışmalar neticesinde; yasadışı PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne müzahir gruplarca 12 Haziran’da düzenlenmesi planlanan “İmralı siyasetine karşı barışı savunmak” için Gemlik’e yürüyüş konusu ile alakalı ilimiz genelinde park/bahçe, genel yollar, kamu binaları önü, STK’ların önü, umuma açık kapalı alanlarda, umuma açık veya kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stand/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma, yazılama ile bu tür tüm eylem/etkinliklerin yapılması ve belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinliklerin Bursa İl sınırları içerisinde (ilimiz merkez ilçeleri, dış ilçeler ve jandarma sorumluluk bölgeleri dâhil) 09.06.2022 günü saat:00.01’den – 15.06.2022 günü saat:23.59’a kadar 7 gün süreyle yasaklanmıştır’ denildi.

kemeravm.gif

Bu haber 840 kez okundu.
3. Sayfa - 3:27 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ