18° Açık
  • EURO
  • DOLAR
RMoNs.gif

İnegöl’de büyük vurgun !

Son günlerde gündemden düşmeyen Bitcoin dolandırıcılığına bir yenisi daha eklendi. İnegöl’den de aralarında doktorlar ve mobilyacılarında olduğu yüzlerce kişi paralarını dolandırıcılara kaptırdı.
EKONOMİ - Haziran 10, 2021 8:15 pm A A

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in kullanıcıları dolandırarak yurt dışına kaçmasının üzerinden sayılı günler geçmesine rağmen bir dolandırıcılık olayı daha patlak verdi.

Bu kez İnegöl’den mobilcılar, doktorlar ve iş dünyasından çok sayıda isimde dolandırıcıların kurbanı oldu.
Yurt içi hesaplarında bulunan kripto paralarını yüksek kar etme vaadiyle yurt dışı merkezli ‘Smart Trade Coin’ isimli bir sisteme aktaran kullanıcılar geçtiğimiz günlerde hesaplarının boşaltıldığını görünce büyük bir şok yaşadı.

İnegöl’de yüzlerce kişinin milyonlarca lira kaptırdığı sistem faaliyetine devam etsede, hesaplardan çekilen paraların geri yatırılmayacağını açıkladı.

İnegöl’de dolandırılanlar arasında ise devlet hastanesinde çalışan bazı doktorlar ile İnegöl’ün tanınan mobilyacıları olduğu öğrenildi.

Hatta kullanıcıların lokal olarak sosyal medya hesaplarında gruplar kurduğu ve yaşanan gelişmeleri burada tartıştıkları ortaya çıktı.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 1400 kez okundu.
EKONOMİ - 8:15 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ