-2° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

İnegöl’de neler oluyor ?

İnegöl’de son günlerde üst üste yaşanan intihar vakalarının ardından Chp bir yazılı açıklama yaptı.
3. Sayfa - Giriş : 28.12.2022 17:35 - Güncellenme : 28.12.2022 17:35 A A

Konuyla ilgili Chp ilçe sekreteri Bengül Kavlan yaptığı yazılı açıklamada  ” 9 Aralık Cuma günü Cerrah Mahallemiz’de bunalıma giren 37 yaşındaki Murat C. ailesinin olmadığı anda intihar ettiği haberi ile sarsıldık.17 gün sonra 26 Aralık günü Orhaniye Mahallesi Yeni Cami sokak üzerinde bulunan emlak dükkanı sahibi 39 yaşındaki Gökhan G. işyerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle intihar ettiğini duyduk ilçe halkı olarak.

Aradan 24 saat geçmeden 17 yaşındaki genç canına kıymak istediğini son dakika da ailesinin müdahalesiyle ipten alınan gençi sağlık ekiplerinin de müdahalesiyle hayata döndürdülduğu haberi ile gönlümüz bir nebze de olsa rahatladı.

Ülkemizde ve yaşadığımız şehirde, son iki, üç haftadır yaşanmıyor aslında bu intiharlar.Son günlerde genç intiharlar ön planda, ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de.

21 Ekim 2022 tarihinde Kemalpaşa Mahallesi´nde meydana gelen olayda psikolojik bunalıma giren 25 yaşındaki H. G. Apartmanın çatısına çıkarak kabloyla kendini asarak intihar ettimisti.
Ne yazık ki bu yaşanılanlar dayanma ve dayanışma gücünün tükenişinin sonucudur…

İlçemizdeki intihar olaylarının artışının nedenlerini öğrenmek istiyoruz.
Bizlerin ve tüm vatandaşların merak ettiği ise; Son günlerde ilçemizde, yaşanılan intiharlarla ilgili bir araştırma komisyonu kuruldu mu?,

İnegöl Belediyesi ve İnegöl’ü yönetenler bunun ile ilgili bir komisyon kurdu ise intiharların nedenleri ile ilgili bir rapor hazırladı mı?
Nedenlerinin tespiti yapıldıysa, önlemlerin alınması ile ilgili bir çalışma yapıldı mı?
Ya da yapılıyor mu?

Yaşadığımız şehrin insanlarının bu noktaya gelmesine neden olan sebeplerinin bir raporunun hazırlanıp, bir an önce konusunda uzman kişiler ile bu şehre yön veren idarecileri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek bir çözüm bulunması yönünde bir çalışma yapılmalı.

Halkın büyük bir kısmının Müslüman olduğu ülkemizde. İnancımız doğrultusunda, İntiharı düşünmek günahların en büyüğüdür. Bu, yaradan’ın bir parçasını yok etmek demektir.

Hiç bir çocuğumuzun yatağa aç girmediği bir ülke de yaşamak en büyük arzumuz. Ülkenin büyük bir çoğunluğu yoksulluk içinde kıvranırken, doymak bilmeyen bir avuç insana ülkenin bütün zenginliklerini devreden ve sömürten hükümet şunun farkına varmalıdır ki böyle bir ülkede MUTLULUK olmaz.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 420 kez okundu.
3. Sayfa - 5:35 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.