İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

07 Aralık 18:33 İnegöllüler dikkat sarı uyarı yapıldı !

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

İnegöl’de yüzyüze yapılan anketten Alper Taban çıktı

Giriş : 18.11.2023 20:40 - Güncellenme : 18.11.2023 20:40

İnegöl Kamuoyu Araştırma Merkezi (İNAR) tarafından yapılan yüz yüze anketin sonuçları açıklandı. Ankete katılanların yüzde 47,55’i İnegöl Belediye Başkanı olarak yeniden Alper Taban’ı görmek istediklerini belirtti.

İNAR tarafından İnegöl’ün merkez mahallelerinde 500’ü erkek 400’ü kadın toplam 900 katılımcıyla yüz yüze anket gerçekleştirildi. Ankette parti ve aday ismi belirtmeksizin vatandaşlara ‘İnegöl’de belediye başkanı olarak kimi görmek istersiniz?’ sorusu soruldu.
YÜZDE 47,55 YENİDEN ALPER TABAN DEDİ
Yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilen saha anketine katılan vatandaşlardan 428’i (yüzde 47,55), mevcut Belediye Başkanı Alper Taban’dan memnun olduklarını ve Taban’ın yerel seçimlerde yeniden belediye başkanı olması gerektiğini savundu.
Taban’dan sonra vatandaşların en çok yazmış olduğu isim ise geçtiğimiz günlerde aday adaylığını açıklayan MYM Federasyon Başkanı İsmail Kösen oldu. Kösen ankete katılan vatandaşların 162’sinin tercihi olarak yüzde 18’lik orana ulaştı.
İsmail Kösen’i yüzde 10’luk oranıyla Bülent Temelli Takip etti. Ankete katılan 90 vatandaş Ak Parti önceki dönem ilçe başkanlarından Bülent Temelli’nin belediye başkanı olması gerektiğini belirtti.
MUHALEFETTE HASAN EROĞLU İSMİ ÖNE ÇIKTI
Ankette ismi belirtilen Ak Partili isimlerin ardından Saadet Partisi önceki dönem ilçe başkanı Hasan Eroğlu dikkatleri üzerine çekti. Eroğlu muhalefet kanadından belediye başkanlığı için en çok ismi yazılan kişi oldu. Yüzde 9,55 tercih oranına ulaşan Eroğlu’nun ismi 86 vatandaş tarafından yazıldı.
Hasan Eroğlu’nu yine Ak Parti Belediye Başkan Aday Adaylarından Rıdvan Kocaağa yüzde 8,45’lik oy oranıyla takip etti. Belediye başkan yardımcılığı görevini yürüten Kocaağa, aday adaylık süreci başlarken istifasını vererek adaylığını açıklamıştı. Ankete katılan vatandaşlardan 76’sı Kocaağa’nın ismini yazdı.
Ankette ismi yazılan bir diğer muhalif isim ise CHP’li Erkan Dönmez oldu. Geçtiğimiz genel seçimlerde CHP Bursa Milletvekili adayı olan Dönmez’i 3,45’lik oranıyla 31 kişi tercih etti.
Anketten çıkan diğer isimler ise şu şekilde;
Yavuz Uğurdağ, Ahmet Bayhan, Serdar Nalcı, İlhan Baykan, Varol Özbek, Yasemin Soydan, Bahadır Bayraktar.

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER