İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

06 Aralık 16:30 ALTYAPI OYUNCULARIMIZA SÜPER LİG DEVLERİNDEN KANCA!

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

İnegölspor, alt yapı sporcularına özel eğitim

Giriş : 27.10.2023 17:31 - Güncellenme : 27.10.2023 17:31

İnegölspor Başkanı Osman Sevim, kulübün altyapısında amatör olarak futbola gönül vermiş çocuk sporcuların eğitimini aksatmayacaklarını belirterek, Net Akademi ile ortak hareket edeceklerini açıkladı.

İNEGÖLSPOR ÖNCÜ OLUYOR
Sevim, yaptığı açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonunda Sporun içine eğitimi entegre etmeye çalıştığını bildiğimizden dolayı İnegölspor olarak bunun öncülüğünü yapmaya karar verdik. Bunun heyecanı ile birlikte start vermiş bulunmaktayız. “
İNEGÖLSPOR KENDİ EĞİTİM MODELİNİ OLUŞTURUYOR
“Kulübümüz altyapısında amatör olarak futbola gönül vermiş çocuklarımızın profesyonel olana kadar eğitimlerini aksatmalarına müsaade edemeyeceğimiz için Avrupa ve Amerika modellerini inceleyerek kendi modelimizi yaratmaya karar verdik. Futbolda olduğu gibi eğitimde de profesyonellerle hareket etmemiz gerektiği için İnegöl’ümüzün eğitimde ismini altın harflerle yazdıran kurumu İNEGÖL NET AKADEMİ ile ortak hareket etmeye karar verdik.”
368 BİN TL DESTEK
“İlk etapta Net Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Güler 368 bin TL ile sporcularımızın eğitimlerini üstlenmeye başladı. Çıkmış olduğumuz bu yolda kol kola ilerleyerek güzel işler çıkaracağımızı ve süreç içerisinde çocuklarımızın kat ettiği yolu hep birlikte inceleyeceğimizi siz değerli halkımıza bildirmek isteriz.” dedi.
GURUR DUYUYORUZ
Net Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Güler ise, İnegölspor ile yapılan işbirliğinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, “İnegölspor’un altyapı sporcularının eğitimine katkıda bulunmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu işbirliğinin hem İnegölspor’a hem de sporcularımıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Yapılan anlaşma kapsamında, Net Akademi, İnegölspor altyapısında yer alan tüm sporcuların eğitimlerine destek verecek.

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER