17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
casino siteleri
ResimLink - Resim Yükle

İnegöl’ün Kentsel Dönüşüm Projesi Ödülle Başladı

İnegöl Belediyesi’nin Turgutalp Mahallesinde gerçekleştirmeyi planladığı ve proje çalışmalarını tamamladığı Kentsel Dönüşüm Projesi, henüz başlamadan ödüle layık görüldü. 7. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi kapsamında, “Kentsel Dönüşüm Başarı ve Teşvik” ödüllerini almaya hak kazanan belediyeler arasında İnegöl Belediyesi de “Turgutalp Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi” ile ödüle layık görüldü.
GENEL - Mayıs 26, 2022 7:46 pm A A

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı (Kentsev) tarafından düzenlenen 7. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi, bu yıl “Çevresel Sürdürülebilirliğe Dayalı Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler” ana temasıyla gerçekleştirildi. Bugün İstanbul’da yapılan kongrede, riskli binaların dönüşümü ve akıllı şehirler her yönüyle ele alındı. İnşaat sektörünün ve belediyelerin önde gelen temsilcileri ve başkanlarının kentsel dönüşüm konusunu 4 ayrı oturumda masaya yatırdığı kongrede, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da yer aldı.

TURGUTALP MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Kongre kapsamında, bu yıl üçüncü kez “Kentsel Dönüşüm Başarı ve Teşvik” ödüllerini almaya hak kazanan belediyeler, 2 ay süren yoğun değerlendirme çalışmaları sonucu ilan edildi. Ödül töreninde, İnegöl Belediyesi de Turgutalp Mahallesinde hayata geçirmeyi planladığı ve projelerini hazırladığı Kentsel Dönüşüm çalışmasıyla ödül aldı. Henüz proje aşamasında olan ancak hem içeriği hem de hazırlık aşamasıyla örnek bir çalışma olarak kongrede sunulan Turgutalp Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, katılımcılar tarafından beğeni ile karşılandı.

“DOĞRU DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYAMAZSAK, SADECE ŞEHİRLERİ DEĞİL GELECEĞİMİZİ DE KAYBEDERİZ”

Belediye Başkanı Alper Taban, kongrede hazırlanan kentsel dönüşüm projesine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Dünyada her alanda değişimin yaşandığına dikkat çeken Başkan Taban, “Ekonomide, eğitimde, mimaride, sağlıkta, sporda, şehir yaşamında önemli değişimler yaşanıyor. Her şeyin hızla aktığı bir zamanda yaşıyoruz. Herkes daha iyisi için bir yarış içerisinde. Bu ortamda şehirler de yarışıyor. Dolayısıyla bu değişimi biz de şehirlerimizde yakalamaya çalışıyoruz. Şehirler; insanların geleceğini şekillendiren en önemli mekanlardır. İnsanların geleceğine ufuk çizecek olan, içerisinde yaşadığımız şehirlerdir. Eğer doğru bir dönüşümü sağlayamazsak, sadece şehirleri değil geleceğimizi de kaybederiz. Bizler bu mantıkla İnegöl’ümüzde bir yandan kentsel dönüşüm, bir yandan da kültürel ve kurumsal dönüşümü sağlamaya çalışıyoruz. Turgutalp Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi de İnegöl Belediyesi tarafından yürütülmesi planlanan ve İnegöl İlçesine ait ilk Kentsel Dönüşüm özelliğini taşıyan projedir. Ancak; mesele bina yaparken, milletin gönlünü de yapmak ve milleti memnun etmek, millete bir ufuk çizmektir. Bu düsturla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Turgutalp Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde öncelikli amacımız; yerinde, hızlı ve gönüllü dönüşümü sağlamaktır. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Sunumun ardından Başkan Alper Taban, Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili ödülü kongreye katılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen’den aldı.

Belediyelere yönelik ödül töreni ile başlayan kongre daha sonra “Yerel Yönetimler Açısından Çevresel Sürdürülebilirlik ve Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Süreci”, “İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Açısından Çevresel Sürdürülebilirlik”, “Tüm Yönleriyle Akıllı Şehir Uygulamaları” ve “Kentsel Dönüşüme Öneriler ve Yeni Modeller” başlıklı oturumlar ile devam etti.

kemeravm.gif

Bu haber 630 kez okundu.
GENEL - 7:46 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  10 Terörist etkisiz hale getirildi !
  Milli Savunma Bakanlığı Suriye’nin kuzeyinde icra edilen operasyon kapsamında 10 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 02
  İnegölspor’da flaş gelişme !
  İnegölspor Yönetim Kurulu son günlerde yaşanan olaylarla ilgili önemli kararlara imza attı.
 • 03
  “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz”
  Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, yeşil kimliğinden uzaklaşan şehrin yeniden ‘Yeşil Bursa’ olarak anılması amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı noktasında da önemli bir mesafe kat etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz” dedi.
 • 04
  4 Gün ücretsiz otobüs kalkacak !
  İnegöl Belediyesi, bu yıl İznik’te yapılacak 4. Dünya Göçebe Oyunları için 4 gün boyunca İnegöl’den ücretsiz araç kaldıracak. Her gün 15.00’da İnegöl’den İznik’e gidecek araçlar, 22.00’da geri dönecek.
 • 05
  Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Teröre karşı ortak tavır takınmak zorundayız’
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal’ı ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.