-2° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

İSVEÇ BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE VEDA HUTBESİ DAĞITTILAR

Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği yöneticileri, İsveç’te Kuran-ı Kerim’e yönelik yapılan alçak saldırı sonrası İstanbul’da bulunan İsveç Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yaptı. Burada Veda Hutbesi de dağıtılarak mesaj verildi. İsveç’te kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e yönelik yapılan alçak saldırı ülkemizde her kesimden tepki görürken, Genel Merkezi İnegöl’de bulunan Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim […]
GENEL - Giriş : 25.01.2023 14:34 - Güncellenme : 25.01.2023 14:34 A A

Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği yöneticileri, İsveç’te Kuran-ı Kerim’e yönelik yapılan alçak saldırı sonrası İstanbul’da bulunan İsveç Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yaptı. Burada Veda Hutbesi de dağıtılarak mesaj verildi.

İsveç’te kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e yönelik yapılan alçak saldırı ülkemizde her kesimden tepki görürken, Genel Merkezi İnegöl’de bulunan Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği dün İstanbul’da tepkisini dikkat çeken bir eylemle dile getirdi. Yazar Kazım Yurdakul ile birlikte İyilik Engel Tanımaz İstanbul Temsilcisi ve aynı zamanda İspark Eski Genel Müdürü Hüseyin Hacıoğlu’nun da katıldığı eylemde, yaşanan alçak saldırı sert bir dille kınandı. Burada tek ve hakiki insan hakları beyannamesi olan Veda Hutbesi de dağıtıldı.

KONSOLOSLUK ÖNÜNDE TEPKİ
Salı günü 14.00’da İsveç İstanbul Başkonsolosluğu önünde gerçekleşen eylemde, Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, Yazar Kazım Yurdakul ve farklı cemiyetlerden temsilciler hazır bulundu. Konsolosluk önünde yapılan açıklamalarda, Kuran-ı Kerim’e yönelik alçak saldırıya sert tepki gösterildi. Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “5000 yıllık mazisi bulunan, binlerce yıl dünyanın dört bir yanında aleme nizam vermiş olan Türk milleti, adalet üzere kurduğu düzeniyle nam salmıştı. Bu aziz millet, 1100 yıl önce İslam ışığı ile aydınlandı. Adaletin kılıcı olan Türk milleti, hiçbir zaman kolay sınavlardan geçmedi. Hem adalet duygusu hem yüce dinimiz İslam’ın rehberliği ile tüm mazlumların sığındığı kucak oldu. Bizler Türk milleti olarak bu şanlı mazimiz, atalarımızın açtığı bu kutsal yol ile gurur duyuyoruz. Yüzyıllardır her günü ayrı bir mücadele içerisinde geçen milletimiz, özellikle hak din İslam üzerinden verdiği sınavlarla bu uğurda mücadele verdi. Bugün görüyoruz ki adaletin kılıcı, İslam sancağının hamisi Türk milleti yeni sınavlarla sınanmak isteniyor. Bizleri üzen küffar karşısında mücadele etmek değil, gardımızı düşürmek için İslam’ı oyunlarına alet etmeleridir” dedi.

ASLA KABUL EDEMEYİZ
Son olarak Türkiye’nin PKK terör örgütleri konusunda somut adım beklediği İsveç’te skandal bir olay yaşandığını hatırlatan Yazıcı, “Danimarka ve İsveç çifte vatandaşı aşırı sağcı İsveçli siyasetçi Rasmus Paludan, Kuran-ı Kerim’i yakarak Türk milletinin sinir uçlarıyla oynamayı amaçlamıştır. Bizler onların oyunlarının farkındayız. Ancak yüce dinimiz İslam’ın aşağılanmaya çalışılması, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e el uzatılması asla ve asla kabul edemeyeceğimiz bir durum. İnanıyoruz ki devletimiz bu noktada gereken adımları atacaktır. Ancak milletimiz de adım atmaktan geri durmayacak. Bizler İslam yolunda can vermeye her daim hazır bir milletiz. Ancak bu şovu yapan siyasetçinin aynı şeyleri düşünmediğinden eminiz. Rasmus Paludan’ın bu çirkin davranışından dolayı geri adım atarak Türk ve Müslüman toplumlardan özür dilemesini bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

VEDA HUTBESİ DAĞITILDI
Açıklamaların ardından konsolosluk önünde tek ve hakiki insan hakları beyannamesi olan Veda Hutbesi de dağıtılarak mesaj verilmiş oldu.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 360 kez okundu.
GENEL - 2:34 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Altını olanlar dikkat !
  FED faiz kararı sonrası gram altın fiyatı rekor kırmıştı. Finans Analisti İslam Memiş ‘fırsata çevirmek’ değerlendirmesinde bulunurken bugün şubat ayı için gerginlik uyarısı yaptı.
 • 02
  İnegöl’de bugün kar yağışı var mı?
  Meteoroloji, 3 Şubat hava durumu raporunu yayımladı. Peki bugün İnegöl’de hava nasıl olacak?
 • 03
  EYT düzenlemesi Komisyon’da kabul edildi
  Emeklilikte Yaşa Takılanlar’a ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
 • 04
  Endonezya, Bursa’da tanıtılacak
  Endonezya Ankara Büyükelçiliği ve Bursa Kent Konseyi’nin destekleriyle düzenlenen Endonezya’dan bir kültür şenliği olan ‘Eve Yolculuk’ programı, 06 Şubat Pazartesi günü saat 19.00’da Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda yapılacak.
 • 05
  Büyükşehir’in ‘yeşil’ uygulamalarına 3 ödül
  Türkiye’de kayıp kaçakla mücadelede Türkiye’de ilk sırada yer alarak ‘verimlilik ödülü’ kazanan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yeşil’ uygulamalarına da 3 ödül birden geldi. Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi’nin organize ettiği ‘Plant Ödülleri 2022’ ödül töreninde Bursa Büyükşehir Belediyesi, Park ve Rekreasyon Alanları Uygulamaları’, ‘Yeşil Şehir’ ve ‘Plant Özel’ olmak üzere 3 ayrı kategoride ödül aldı.