resim yükle
resim yükle

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Mart 13:40 Kur Korumalı Mevduat’ın devlete toplam maliyeti 181,5 milyar lira

resim yükle

İYİ Parti’li vekiller kazan kaldırıyor!

Giriş : 14.03.2023 16:34 - Güncellenme : 14.03.2023 16:34

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in 6’lı masaya geri dönmesi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak aday çıkmasının ardından İYİ Parti’li bazı vekillerin kazan kaldırdığı iddia edildi.

Altılı masayı yıkıma götüren son toplantıda İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e sert sözlerin söylendiğinin ortaya çıkması, Akşener’in kumar masası olarak adlandırdığı ittifaka geri dönmesi, ittifak paydaşlarının HDP ile açıktan bakanlık pazarlığına girişmesi İYİ Parti’de büyük krize sebep oldu.

Parti içerisinde harekete geçen bazı üst düzey isimlerin yaşanan rahatsızlık üzerine geniş kapsamlı açıklama yapacağı öğrenildi.

Geniş katılımlı istişarelerin devam ettiği, her yönüyle durum tespiti yapıldığı, İYİ Parti’nin öncü milletvekillerinin parti içinde yaşanan rahatsızlığı kamuoyu önünde deklare edecekleri bildirildi.

 

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HAMLE NETLEŞECEK

 

Haber7’nin İYİ Parti kulislerinden edindiği bilgilere göre vekiller, parti içerisinde uzun zamandır dile getirilen huzursuzluğu gündeme taşıyacak. Altılı masanın bütün paydaşlarının değil, 5 partinin ağırlığıyla alınan kararlar sonrası Meral Akşener’in iradesinin yok sayıldığı ve ortak akıl, ortak istişarenin ortadan kalktığı düşüncesiyle bir araya gelen vekillerin “Parti için değil Türkiye için konuşacağız” diyerek yeni bir hamle yapacağı öğrenildi. İYİ Partili vekillerin siyasette yeni bir dönemin kapısını aralayacak hamleyi önümüzdeki günlerde İYİ Parti seçmenine açıklayacağı ifade edildi.

 

RAHATSIZLIĞA KONU OLAN 8 MADDE

“Ortak akıl, ortak istişare” adı altında görüşmelerini sürdüren İYİ Partili isimlerin kamuoyunun karşısına çıkacağı ve rahatsızlığa konu başlıklarının şunlar olduğu belirtiliyor;

 

Akşener masada hakarete uğramıştır.

Ortak akıl, ortak istişare yok sayılmıştır. Altı partinin değil, 5 partinin dediği olmuştur.

Genel başkanın hukukunun olduğu yerdeyiz.

Karar alma süreci sağlıklı yürütülememiştir.

Ahlaki üstünlüğü korumak zorunda olan muhalefet yıpranmıştır.

Bu kararların hiçbir tarafında yokuz

HDP ve CHP’ye daha önceki tavrımız neyse yine aynı noktadayız

Parti aidiyetiyle değil, devlet ve millet aidiyetiyle konuşacağız

 

resim yükle kemeravm.gif

SON HABERLER