17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
kemeravm.gif

İzinsiz meyve aldığı bahçeye not ile birlikte para bıraktı !

İnegöl’de izinsiz girdiği bahçeden şeftali alan bir kişi, 25 lira ve bir de not bırakarak bahçe sahibinden helallik istedi.
GENEL - Temmuz 18, 2022 6:30 am A A

İnegöl’ün kırsal Dipsizgöl Mahallesi’nde izinsiz girdiği bahçeden şeftali alan bir kişi, 25 lira ve bir de “Abi helal et. 2-3 kilo aldık. Parayı buraya bıraktık. Kasanın altına.” şeklinde not bırakarak bahçe sahibinden helallik istedi. Aldığı bir miktar şeftalinin parasını bahçedeki kasanın altına bir not ile birlikte bırakan vatandaşın bu davranışı bahçe sahibini duygulandırdı.
Olay Dipsizgöl Mahallesi’nde meydana geldi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir çiftçi, şeftali bahçesine girdiğinde kasaların üzerine bırakılan notu gördü. Notu okuyan bahçenin sahibi, çiftçilik hayatında ilk kez böyle bir olay ile karşılaştığını ve çok duygulandığını söyledi.


Bu haber 440 kez okundu.
GENEL - 6:30 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  İnsanlık tarihine eğlenceli yolculuk
  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Arkeoloji Festivali (Arkeofest), iki gün boyunca her yaştan tarih meraklısını 8500 yıllık geçmişi bulunan Arkeopark Açık Hava Müzesi’nde buluşturdu. Sikke basımından mozaik yapımına kadar birçok atölyede tarihe yolculuk yapan katılımcılar, Rafadan Tayfa ekibinin gösterisiyle de keyifli bir gün geçirdi.
 • 02
  Bu acıya yürek dayanmaz !
  Dedesiyle birlikte traktörle tarlaya giden 8 yaşındaki Utku Soyaslan dengesini kaybedip düştüğü traktörün altında kalarak feci şekilde can verdi .
 • 03
  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan doğal gaz mesajı!
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çorum’da katılmış olduğu toplu açılış töreninde doğalgaz çıkartma çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 04
  İnegöllüler dikkat Valilikten son dakika uyarısı geldi !
  Bursa Valiliği, İl genelinde beklenen kuvvetli yağış ile ilgili vatandaşlara“sarı” kodlu uyarıda bulundu.
 • 05
  Güzel bir kamp dönemi gerçekleştirdik !
  İnegölspor 3 Ağustos’ta Bolu’da girmiş olduğu kampı bugün sabah saatlerinde yapmış olduğu antrenmanla sonlandırdı. Kulüp Başkanı Kani Ademoğlu ve Teknik Direktör Şaban Yıldırım, kamp sürecini değerlendirdi.