-1° Hafif kar yağışlı
 • EURO
 • DOLAR

Karalar Mahallesinde Sokaklar Parke Taşla Kaplanıyor

İnegöl Belediyesi, Karalar Mahallesinde 5 sokakta 3 bin m2 parke taş kaplaması için çalışmalarını sürdürüyor. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Allah nasip ederse dönem sonuna kadar bu eksiklerin tamamını ortadan kaldırabilmek adına gayretimizi ortaya koyacağız” dedi.
GENEL - Giriş : 19.01.2023 13:14 - Güncellenme : 19.01.2023 13:14 A A

Bir yandan merkezde şehri geleceğe taşıyacak projeler üretirken bir yandan da kırsal bölgelerde merkezin konforunu yaşatacak adımları atan İnegöl Belediyesi, altyapısı tamamlanan kırsal mahallelerde yol kaplama çalışmalarını sürdürüyor. Mevsim şartlarının da elverdiği ölçüde ara vermeden devam eden parke taş kaplama çalışmaları kapsamında son olarak Karalar Mahallesinde 5 sokakta parke taş kaplama çalışması başlatıldı.

VALİLİK, BÜYÜKŞEHİR, İNEGÖL BELEDİYESİ EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞIYOR

Toplamda 3 bin m2 parke taş kaplaması yapılacak Karalar Mahallesinde devam eden çalışmaları Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi. Burada inceleme sırasında bir açıklama da yapan Başkan Taban, “Karalar kırsal mahallemizde yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere bir aradayız. Şehrimizin dört bir tarafında yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Bu yıl mevsimsel anlamda hava şartlarının da müsaitliğinden kaynaklı olarak kışın da bir takım kaplama ve parke taş döşeme çalışmalarını devam ettiriyoruz, inşaat çalışmalarımıza devam edebiliyoruz. Kırsal mahallelerimizde Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla, İnegöl Belediyesi olarak bizim de işçiliğini üstlendiğimiz parke taş kaplamaları yapıyoruz. Valilik iş birliğinde; Bayramşah, Olukman, Şipali, Mezit, Sulhiye, Güney Kestane, Tüfekçikonak, Çitli, Tuzla ve Ortaköy mahallelerimizde parke taş kaplaması yapıldı. Bugün de Büyükşehir Belediyemizin parke taşlarını karşıladığı, işçiliğini yine İnegöl Belediyemizin yaptığı Karalar Mahallesi uygulamasını yerinde inceliyoruz” dedi.

“EKSİKLERİN TAMAMINI ORTADAN KALDIRABİLMEK ADINA GAYRETİMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ”

Karalar Mahallesinde 5 ayrı sokakta 3 bin m2 parke taş uygulaması gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Taban, “Bu alanlarda öncesinde altyapı çalışmaları tamamlandı. Ben bu vesileyle şehrimize katkı sunan Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Biz yerel yönetimler olarak vatandaşımızın ihtiyacı olan her konuyu çözmek adına çalışmalar ortaya koyuyoruz. Allah nasip ederse dönem sonuna kadar bu eksiklerin tamamını ortadan kaldırabilmek adına gayretimizi ortaya koyacağız. Yapılan çalışmanın mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

kemeravm.gif resim yükle

Bu haber 370 kez okundu.
GENEL - 1:14 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ankara’dan İnegöl anketi!
  Ankara merkezli anket firması İnegöllüleri arayarak Milletvekilliği için öne çıkan isimler hakkında bilgi topluyor.
 • 02
  Ak Parti’de liste çalışması başladı
  AK Parti’de her seçim olduğu gibi bu seçimde de mevcut milletvekillerinin en az yüzde 50’sinin liste dışı kalması bekleniyor. Erdoğan’ın özellikle teşkilatla problemi olan, aynı il içinde diğer milletvekilleri ile sıkıntı yaşayan isimlerin üzerini çizmesi bekleniyor.
 • 03
  Son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz !
  İnegöl’ün Bal ligi temsilcilerinden Doğugücü sezonun ikinci yarısına muhteşem bir başlangıç yaptı.
 • 04
  Mustafa Destici’nin acı günü !.
  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı,  Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici, Eskişehir Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 • 05
  Minik Aşçıların Ellerinden ”İnegöl Köfteli Pizza”
  İnegöl Belediyesi, İnegöllü çocukların yarıyıl tatilini renklendiren etkinlik düzenleyerek 6-9 yaş aralığındaki çocukları anneleriyle birlikte İnegöl Köfteli Pizza yapmaları için Gastro İnegöl Mutfağında buluşturdu.