17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

Kayıp yaşlı adamı polis buldu

Akhisar mahallesinde bir rehabilitasyon merkezinde kalan 69 yaşındaki zihinsel engelli şahıs kayboldu. Kayıp adam için ekipler seferber oldu. Gece geç saatlerinde kadar aranan şahıstan haber alınamadı.
GENEL - Eylül 23, 2019 10:04 am A A
Sabah karşı kayıp şahıs polisler tarafından bir çöplük alanda sağ salim bulundu. Donmak üzere olan yaşlı adam ekipler tarafından kaldığı rehabilitasyon merkezine teslim edildi. Kayıp şahsın durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Alınan bilgilere göre, İnegöl ilçesine bağlı Akhisar Mahallesinde bulunan özel bir rehabilitasyon merkezinde kalan Ruşen Rodoplu’nun (69) olmadığı gören rehabilitasyon çalışanları çevrede arama yaptı.

Yapılan aramada şahsa ulaşılmayınca durum jandarma ve polis ekiplerine haber verdi. Gelen ekipler durumu AFAD ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen AFAD, İnegöl İHH arama kurtarma ekipleri çevrede arama çalışmalarına başladı. Onlar kişi çevrede arama çalışmalarını sürdürüyor. Ancak yapılan aramada şahsın izine rastlanmadı.


Sabah karşı polisler buldu!
Gecenin geç saatlerine kadar devam eden çalışmalarda Afad ekibi aramalar ara verdi. Polis ve Jandarma ekipleri ise bölgede devriye atarak şahsın bulunması ise çalışmalarını sürdürdü. Sabah ilk ışıklarıyla birlikte devriye gezen Polis memurlarından Fehmi Harmandağ ve Ömer Derse  boş arazide bir kişinin olduğunu fark ettiler.

Hemen şahsın yanına giden polisler oturan kişinin kayıp olan 69 yaşındaki zihinsel engelli Ruşen Rodoplu’nun olduğunu tespit ettiler. Donmak üzere olan şahıs hemen polis aracına alınarak, kaldığı rehabilitasyon merkezine getirilerek teslim edildi. Şahsın sağ salim bulunmasından dolayı tüm ekibi sevindirdi. Daha sonra Afad, Jandarma İHH İnegöl arama kurtarma ve Polis ekipleri normalle döndü. Olayla ilgili soruşturma ise sürdürülüyor.


Bu haber 2340 kez okundu.
GENEL - 10:04 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ