seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Kemal Torun’dan Çiftçiler Günü Mesajı

Ak Parti iktidarından önce dünyada, tarımsal üretimde kendine yeterli olan yedi ülkeden birinin Türkiye olduğunu ifade eden CHP ilçe başkanı Kemal Torun, bugün ithal edilen ürünler ile beslenir duruma geldik dedi.
GENEL - Mayıs 14, 2022 10:50 pm A A

CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
“Bugün, 14 Mayıs Çiftçiler Günü nedeni ile çiftçilerimizle yaptığımız görüşmelerde üretim girdilerinde, bir yılda yüzde yüzeli üzerinde bir artış olduğunu taban fiyat politikası uygulanmadığı için ürünlerin alım garantisi olmadığından dolayı çiftçilerimiz önünü göremediğini belirttiler.”

 

“Ak Parti iktidarından önce dünyada, tarımsal üretimde kendine yeterli olan yedi ülkeden birisi olan ülkemiz, bugün ithal edilen bitkisel ve hayvansal ürünler ile beslenir duruma düşürülmüştür.
Kanuni zorunluluk olan milli gelirin yüzde birinin, çiftçiye üretim desteği olarak verilmesi gerekirken; bu destek verilmemektedir.”
“Oysa ki; gübre, akaryakıt, tohum üretim aşamasında destek olarak çiftçilerimize verilse maliyetler düşecek, çiftçimiz para kazanacak, halkımız ucuz temel tüketim maddelerine ulaşacaktır.
Örneğin, çiftçimizden buğday iki buçuk TL’ye alınırken, bugün savaş halindeki Ukrayna ve Rusya’ dan altı – altı buçuk TL’ye alınıyor.”

 

“Dört TL’ye piyasaya sunulurken, iki buçuk TL’si bütçeye zarar yazılıyor. Bu uygulama ile çiftçimiz değil ithalatçı firmalar ve yabancı ülke çiftçileri destekleniyor. Yine, ülkemizde, Ayçiçeği üreticileri ürettikleri ürünlerin karşılığını alamazken, savaş halindeki ülkelerden ithal ettiğimiz Ayçiçek yağını çok büyük bir ithalat başarısı gibi sundular. Örnekleri çoğaltmak mümkün, ancak bugün çiftçiler gününü bayram havasında değil büyük bir üzüntü ve öngörüsüzlükle sunan tarım bakanı, fiyatların yüksekliği ve üretimin düşüklüğünden bahsetmesi bir talihsizlikti.”

 

“Cumhuriyet Halk Partisi iktidarın da çiftçimizin yüzü gülecek çünkü; Tarımda planlı üretim, taban fiyat politikası ve kanuni zorunluluk olan üretim aşamasında çitçimizin desteklenmesi, milli gelirimizin yüzde biri çiftçilere teşvik olarak verilecektir. Ürünler ucuza mal edilip, halkımızın ucuz temel tüketim maddelerine ulaşması sağlanacak. Çiftçimizde emeğinin karşılığını alacak ve yüzü gülecektir. O zaman 14 Mayıs Çiftçiler Günü bayram tadında kutlanacak. Bu duygu ve düşünceler ile halen daha üretim yapan çiftçilerimizi de kutluyorum.”


Bu haber 290 kez okundu.
GENEL - 10:50 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  HATA ÜSTÜNE HATA YAPILDI
  Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Aydın, “Halk ekmek fabrikasını yeniden açıp vatandaşın hizmetine sunmak yerine, bu fabrikanın arsasını satarak gelir elde etmeyi planlayan bir belediye yönetimiyle karşı karşıyayız” dedi.
 • 02
  İş adamlarına korkunç infaz !
  Yalova’nın Armutlu ilçesinde meydana gelen olayda ormanlık alanda, biri başından silahla vurulmuş, biri eli bileğinden kesilmiş halde iki erkek cesedi bulundu.
 • 03
  Hazine Bakanı Nebati’den : Gündem yaratan sözler !
  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, Türkiye Katılım Bankaları Birliği 21. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmadaki “Ekonomimizin son 2 yılda gösterdiği büyük başarı, tüm dünya tarafından takdir ediliyor” sözleri gündem oldu.
 • 04
  Süt Ürünlerine Zam Bir Litresi 21 Lirayı Gördü !
  Süt Ürünlerine Durmadan Zam Geliyor: Bir Litresi 21 Lirayı Gördü Süt üreticisinin zararını korumak amacıyla çiğ süte yapılan zamlar üreticiye yaramadığı gibi vatandaşı da zamma boğdu.
 • 05
  Beyaz Eşya ve Elektronik Ürünlere Büyük Zam Geliyor
  Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar dünyada da boy gösteriyor. Samsung, çip fiyatlarına zam yapıyor, bu yüzden birçok elektronik ürün ve beyaz eşyaya yüzde 20 zam gelecek. Eşyalarınıza iyi bakın.