17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
casino siteleri
ResimLink - Resim Yükle

Kılıçdaroğlu İnegöl’e çok önem veriyor !

CHP İnegöl İlçe Teşkilatı, 31 Mayıs’ta 25 kişilik bir heyetle Ankara’ya giderek Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Peki ziyarette İnegöl ile alakalı neler konuşuldu detaylar haberimizde..
GENEL - Haziran 6, 2022 4:01 pm A A

Ziyaretten aktarılan en can alıcı konu ise Kılıçdaroğlu’nun ‘İnegöl’ün il olmasını istiyor ve destekliyorum’ sözleri oldu. Kılıçdaroğlu’nun ‘İnegöl’e ayrı önem veriyorum’ ifadeleri ise dikkatlerden kaçmadı.

CHP İnegöl İlçe Yönetimi, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi olarak 31 Mayıs’ta 25 kişilik bir heyetle Ankara’ya gittik. Öncelikle Anıtkabir’i ziyaret ettik ve çok yoğun olduğunu gözlemledik. Burada belirtmek istediğim husus, yapılan tüm olumsuz algılara rağmen Türk Milletinin kalbinden Atatürk sevgisi silinmiyor. İnsanlar daha da bilinçlenerek Ata’sına sahip çıkıyor. Daha sonra grup toplantısına katıldık. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ötekileştirmeden, birleştirici ve bütünleştirici bir konuşma yaptı. Akabinde ziyaret gelen il ve ilçe teşkilatlarına zaman ayırdı.

BİTİRİLMEYEN HOCAKÖY BARAJI’NDAN BAHSETTİK
“Burada dikkat çekmek istediğim hususlardan bir tanesi de İnegöl Teşkilatına genel başkanımızın özellikle zaman ayırması oldu. Bizler de bu zamanı fırsat bilerek İnegöl’ün bazı sorunlarından bahsettik. Uludağ’ın eteklerinde yaşamamıza rağmen kaynak suyu içtiğimizi ve İnegöl’ün içme suyu problemi olduğunu belirttik. Buna paralel olarak 2019’da bitirilmesi planlanan ve ilçemizin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Hocaköy Barajı’nın ancak yüzde 30’unun tamamlandığı sürecini kendilerine ilettik.”

İNEGÖL’ÜN İL OLMA KONUSU
“İnegöl’ün sanayi şehri olması nedeniyle devlet bütçesine çok fazla katkı sağladığını ve bu katkının karşılığında yeterli hizmeti alamaması sürecini anlattık. Bu süreçteki en büyük sorunun da ‘il’ statüsünde olmayışımız olduğunu belirttik. Eğer İnegöl il olsa, daha fazla kaynak aktarılır ve bu aktarılan kaynaklar da vatandaşa hizmet olarak döner. Genel başkanımız il olma konusuna zaten hakimdi ve İnegöllülerin bu talebini biliyordu.”

PLANLANAN VE YAPILMAYAN HİZMETLERİ AKTARDIK
“Yine bunların yanında zamanımız yettiği ölçüde İnegöl’ümüzde yapılması planlanan hizmetlerin yapılmadığını aktardık. Yarım kalan belediye binası, ihalesi yapıldığı halde başlamayan hükümet konağı gibi konuları anlattık. Yine geneldeki sat ye politikalarının İnegöl’e de yansıdığını, 5 adet arsanın belediye tarafından satıldığından bahsettik.”

KILIÇDAROĞLU İNEGÖL İLE ALAKALI NELER SÖYLEDİ?
“Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, öncelikle İnegöl’e çok önem verdiğini söyledi. Bunun altını çizmek istiyorum. Genel başkanımız İnegöl ile ilgileniyor ve önem veriyor. İnegöl’ün il olma konusuyla alakalı da ‘İnegöl’ün il olmasını kesinlikle istiyor ve destekliyorum’ ifadelerini kullandı. Genel Başkanımızın bildiğiniz üzere daha önce planlanan İnegöl toplantıları iptal edilmişti. Kendisi bu konuya da değindi. İnegöl’e özel bir gün ayırarak iş adamları, sivil toplum örgütleri ve muhtarlarla bir toplantı yapacağını belirtti. Böylelikle ziyaretimizi sonlandırdık.”

kemeravm.gif

Bu haber 560 kez okundu.
GENEL - 4:01 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  10 Terörist etkisiz hale getirildi !
  Milli Savunma Bakanlığı Suriye’nin kuzeyinde icra edilen operasyon kapsamında 10 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 02
  İnegölspor’da flaş gelişme !
  İnegölspor Yönetim Kurulu son günlerde yaşanan olaylarla ilgili önemli kararlara imza attı.
 • 03
  “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz”
  Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, yeşil kimliğinden uzaklaşan şehrin yeniden ‘Yeşil Bursa’ olarak anılması amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı noktasında da önemli bir mesafe kat etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Enerjimizi doğadan alıp, Bursa için harcıyoruz” dedi.
 • 04
  4 Gün ücretsiz otobüs kalkacak !
  İnegöl Belediyesi, bu yıl İznik’te yapılacak 4. Dünya Göçebe Oyunları için 4 gün boyunca İnegöl’den ücretsiz araç kaldıracak. Her gün 15.00’da İnegöl’den İznik’e gidecek araçlar, 22.00’da geri dönecek.
 • 05
  Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Teröre karşı ortak tavır takınmak zorundayız’
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal’ı ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.