15° Açık
  • EURO
  • DOLAR
RMoNs.gif

Kripto Para Vurgununda Flaş Gelişme!

TRT Haber, Kripto para borsası Thodex’in kurucusu ve sahibi Faruk Fatih Özer’in 48 saat içerisinde Arnavutluk’tan Türkiye’ye iade edileceğini iddia etti.
3. Sayfa - Mayıs 15, 2021 6:57 pm A A

TRT Haber’de yer alan ve üst düzey emniyet yetkililerine dayandırılan haberde, “Kripto para borsasını sarsan vurguna ilişkin soruşturma kapsamında, Arnavutluk’a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonda sona yaklaşıldı. Özer ile ilgili işlemlerin birkaç gün içinde tamamlanması öngörülüyor. Yaklaşık 400 bin kişiyi dolandırdı, 108 milyon dolarla kayıplara karıştı. Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer halen firarda. Arnavutluk’taki operasyona destek için giden Türk polisi geri döndü” denilirken, haberde ayrıca şu ifadeler yer aldı:

Faruk Fatih Özer yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Ancak Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak. Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Ardından da İnterpol’e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye’ye iadesi gerçekleşecek. Faruk Fatih Özer’e Arnavutluk’ta yardım edenlerin adli işlemleri ise bu ülkede gerçekleşecek. Önce ifadeleri alınacak şüpheliler, daha sonra bu ülkenin mahkemelerine çıkarılacak.

ResimLink - Resim Yükle

Bu haber 800 kez okundu.
3. Sayfa - 6:57 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ