resim yükle
resim yükle

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Mart 23:32 Fatih Erbakan: İdam cezası geri getirilmeli !

resim yükle

Kültürpark’ta alınan mangal yasağına ilk tepki Zafer Partisi’nden geldi !

Giriş : 05.06.2022 19:27 - Güncellenme : 05.06.2022 19:27

Zafer Partisi İlçe Başkanı Ramis Yavuz, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültürpark içinde başlatılan mangal yakma yasağına katılmacıklarını dile getirerek yanlış bir karar alan Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin yasak kararını bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

Yavuz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bursa Valiliği tarafından ormanlık alanlarda ve mesire yerlerinde mangal, ateş ve semaver yakmanın yasaklanması kararı iyi niyetli olarak görülse de beraberinde bazı olumsuz durumları getireceğine dair endişelerimiz var.  Elbette milli varlığımız olan ormanlarımız hepimiz için çok kıymetlidir. Ancak İnegöl Hikmet Şahin Kültür Parkı gibi alanları da kapsayan bu düzenleme çoğunluğunun apartmanlarda yaşadığı bir kentte insanların soluk almak için kullandığı bu alanları piknik yapmak gibi amaçlarla kullanamamasına sebep olacaktır. Özellikle havaların ısınmasıyla kendi aracı olmayan ailelerin ulaşım açısından kolay olması sebebiyle tercih ettiği bu alanlar dinlenmek ve hoş vakit geçirmek için imkan sunmaktadır. Mangal, ateş, semaver yakmanın bu bölgede daha kontrollü bir şekilde yapılması, orada çalışan görevlilerin denetiminde olması diğer ormanlık alanlarda izinsiz bir şekilde yakılmasının önüne geçecektir. Verilen bu kararın artıları ve eksilerinin değerlendirilerek kapsamının ve saat sınırlamasının göz önünde bulundurularak yeniden gözden geçirilmesinin daha sağlıklı olacağı kanaatindeyiz.”

resim yükle kemeravm.gif

SON HABERLER