17° Açık
  • EURO
  • DOLAR
kemeravm.gif

Melih Uçaravcı; Böyle devam ederse İnegöl konaklama açısından çok pahallı bir şehir olacak

İnegöl de Haziran ayı konut satış rakamları Tüik tarafından açıklandı. Konuyla ilgili İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı açıklamalarda bulundu.
EKONOMİ - Temmuz 20, 2022 11:12 am A A

Uçaravcı açıklamasında ; TÜİĶ verilerine göre Haziran ayı satışlarının önceki aylara göre arttığını gözlemliyoruz. Geçen ay 392 konut satılmıştı Haziran ayında ise rakamlar 429 satış gerçekleşti. Fakat Temmuz ayında rakamların düşeceğine inanıyoruz. Çünkü fiyatlar piyasalara göre daha hızlı artış gösteriyor. Mülk sahipleri dolar yükselince doları euro yükselince euroyu altın yükselince altını baz alıyorlar. Ayrıca emtia artışlarıda fiyatlara etki ediyor. Fakat bu bahsedilen artışlarda düşme gerçekleşince fiyatlar düşmüyor. Biz Temmuz ve sonraki aylarda fiyatların artışından dolayı satışların düşeceğine inanıyoruz. Ne yazık ki gün geçtikçe vatandaşın ev alma ihtimali hayale dönüşüyor.
Pandemi sürecinde üretimin azalmasından dolayı da piyasa da konut seçeneği de gün geçtikçe azalıyor. Arz talep dengesi kırıldı fakat son günlerde Belediye Başkanımız Alper Taban İnegölümüze yeni etap TOKİ kazandıracaklarını açıkladılar bu konu için kendilerini teşekkür ediyoruz. İnegölün konut üretimine destek olabilmek adına daha ucuz arazi üretimi yapılması gerektiğini dile getirmek istiyoruz. Kiralar ve satış fiyatları afaki derecede artmış durumda böyle devam ederse İnegöl konaklama açısından çok pahallı bir şehir olacak. “dedi


Bu haber 340 kez okundu.
EKONOMİ - 11:12 am A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ