İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

02 Haziran 11:50 Kağıt balyaların üzerinde düşüp yaralandı !

kemeravm.gif

Modef yapılan törenle açıldı !

Giriş : 01.05.2023 15:43 - Güncellenme : 01.05.2023 15:43

48. Modef Fuarı yapılan törenle açıldı.

Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren MODEF ve İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün itibari ile bu şehir, özellikle yurt dışı ve Türkiye Mobilya Sektörünü bir arada bulunduran organizasyonuna sizin de katılımınız ile başlıyor. 48’incisini gerçekleştiriyoruz. Fuarımıza 175 firmamız katılım sağlıyor. Ancak bizim bir sloganımız var; biz her zaman bir fuardan fazlasını sunuyoruz. Katılamayan firmalarımız, Mobiliyum, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi ve diğer alışveriş merkezlerimizde fuara hazırlanmış durumda. Müşterilerimiz oralarda karşılanıyor. İnegöl bir istihdam şehri, ihracat ve üretim şehri. Allah’a çok şükür 2022 yılında da üretmeye devam ettik. İnegöl ekonomimiz 1 milyar 401 milyon dolar ihracat ile Türkiye’de 19. büyük ekonomi, 384 milyon dolar ithalat gerçekleştirerek, dış ticaret hacmini 1 milyar 786 milyon dolara yükselterek Türkiye’de 22. büyük ekonomi durumundadır. Özellikle de öğündüğümüz konu; İnegöl ekonomimiz 1 milyar 16 milyon dolar dış ticaret fazlası vererek Türkiye’deki 8’inci büyük ekonomidir”

Uğurdağ’ın ardından kürsüye çıkan İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Güleç, “Türk mobilya sektörü son çeyrek yüzyılda, kalitede, tasarımda dünya ticaretinde kendinden söz ettirdi. Bu dünya raporlarına da girdi. Bu önemli başarının altındaki temel aslında İnegöl’ümüz, mobilyacılarımız. İmalat, istihdam ve özellikle ihracat… Çok şükür olsun ki bugün dünyada artık Türk mobilyası kendinden söz ettiriyor ve kategori markası olarak dünyanın da birçok noktasında Türk mobilyası olarak satılıyor. İnanıyorum ki bu uluslararası organizasyonlar geliştikçe ve desteklendikçe, Türk mobilya sektörünün imajı daha da artar ve bu katma değere dönüşür”

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise, “Bu organizasyonda emeği geçen tüm mobilyacılarımıza teşekkür ediyorum. İnegöl’ümüz hızla büyümeye devam ediyor. Tüm unsurları ile büyümeye devam ediyor. Beraberinde tarım ve turizmi konuşacağımız dönemler bizleri bekliyor. Bana göre İnegöl’ün en kıymetlisi, İnegöl’ün genç girişimci müteşebbis ruhu olduğunu söyleyebilirim. Nüfusumuz yaklaşık 300 bin ve bu nüfusun hemen hemen yüzde 50’si 25 yaş altı. İnşallah biz, 175 ülkeye ihracat yapılmasına vesile olmuş, Türkiye’nin 18’inci ihracat yapabilme becerisine sahip olmuş bir şehiriz. Ne kadar gurur duysak azdır. Burada emeği geçen mobilyacılarımız başta olmak üzere teşekkür ediyorum. Fuarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Geçmişten mobilyaya yönelik bir anısını katılımcılarla paylaşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, birlik ve beraberlik ile birlikte İnegöl’ün özellikle mobilya sektörünün ihracattaki rakamlarının artacağını ifade ederek; “Birlik ve beraberlik olursa, dayanışma olursa, Allah’ın izni ile İnegöl mobilyası her zaman yukarıya doğru çıkacaktır. Daha yüksek rakamlar ortaya çıkacaktır” dedi.

Son olarak kürsüye çıkan Bakan Mustafa Varank, bu yıl 48’incisi düzenlenen MODEF İnegöl Mobilya Fuarı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayarak, onların alın teri ve fedakarlığı sayesinde Türkiye ekonomisinin yolunda ilerlemeye devam ettiğini söyledi.

Yılda iki kez gerçekleştirilen İnegöl Mobilya Fuarı’nın istikrarlı bir şekilde yoluna devam ettiğini vurgulayan Varank, bu yılki fuara 175 firmanın katıldığını, 70’e yakın ülkeden bin civarı yabancı, yurt içinden de 15 bin ziyaretçinin gelmesinin beklendiğini aktardı.

Daha önce de bu mobilya fuarının açılışına katıldığını belirten Varank, daha önce kendisine açılışta hediye edilen sandalyeyi hala evinde kullandığını söyleyerek bu sandalyenin fotoğrafını da dev ekranda katılımcılara gösterdi.

Buraya Türkiye’nin otomobili Togg ile geldiklerini hatırlayan Varank, “Bakanlık dönemim boyunca İnegöl için 336 yatırım teşvik belgesi düzenledik. Bu teşvik belgeleriyle İnegöl’de 11 milyar liralık sabit yatırımın ve 7 binin üzerinde istihdamın önünü açtık. Kalkınma ajansları 2018’den bu yana Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çatısı altında faaliyetlerini sürdürüyor. Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı eliyle bugüne kadar İnegöl’e 97 milyon lira destek sağladık. Proje ortaklarının katkılarıyla İnegöl’e yapılan yatırımların değeri 205 milyon lirayı aştı. Kent Müzesi ile İnegöl Mobilya ve Ağaç İşçiliği Müzesi projelerine 11 milyon liranın üzerinde kaynak aktardık. Yine TÜBİTAK eliyle İnegöl’de Ar-Ge projelerine yaklaşık 50 milyon lira destek sağladık. İnegöl OSB atık su arıtma tesisinde havalandırma havuzu revizyonuyla enerji verimliliği projesini de yine kalkınma ajansımız eliyle destekledik.” diye konuştu.

Bu proje ve desteklerin İnegöllülerin sorunlarını çözen, refahını arttıran, istihdamı arttıran önemli projeler olduğunu dile getiren Varank, bu projelerin burada bitmeyeceğini, vatandaşların AK Parti’nin arkasında durduğu sürece onlara hizmetkar olmaya devam edeceklerini anlattı.

– “Buradan 170 ülkeye ihracat yapılıyor”

Varank, İnegöl’ü her zaman Türkiye’nin mobilya sektörünün kalbi olarak gördüklerine değinerek, İnegöl mobilya endüstrisinin kalitesiyle, çeşitliliğiyle, yenilikçiliğiyle, günden güne gelişmeye devam ettiğini bildirdi.

İnegöl’ün Doğu Avrupa’nın en büyük üretim merkezleri arasında yer aldığına dikkati çeken Varank, şöyle devam etti:

“Üç binden fazla mobilya üreticisine, 10 milyon metrekareyi aşan modern üretim tesislerine sahip. Buradan 170 ülkeye ihracat yapılıyor. Biz bu başarılardan memnuniyet duyuyoruz. Bu gelişmede bizim de katkımızın olması bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. 675 hektar büyüklüğündeki İnegöl Mobilya ve Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin doluluk oranı şu anda yüzde 92. 139 sanayi parselinin 138’i şu anda tahsis edilmiş durumda. Üretime geçen 98 parselde bugün yaklaşık 7 bin hemşerimiz istihdam ediliyor. OSB’deki elektrik altyapısının yenilenmesi için bizden destek istendi. Kalkınma ajansımız o projeye de destek verecek. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. İnegöl Mobilya Tasarım ve Rekabet Merkezi projesine de yine biz destek verdik. Söz konusu projeyi ilçemize kazandırdık. Sadece mobilya imalatına yönelik verdiğimiz teşvik belgeleri ise şu anda 200’e yaklaşmış durumda. Ben şunu gayet iyi biliyorum. İnegöl’de mobilya sanayi ne kadar güçlü olursa Türkiye’de de mobilya sektörü o kadar güçlü olur. Mobilya sektörü hali hazırda Türkiye’nin en başarılı sektörleri arasında. Son yıllarda dünya standartlarında üretim yapan tesislerimiz kuruldu. Büyümeye devam eden güçlü firmalarımızda dünyaya ürün satan bir konuma ulaştık.”

– “‘Türk yaparsa en iyisini yapar’ herkese dedirteceğiz”

Varan, geçen yıl başta Irak, Almanya, İsrail ve Amerika olmak üzere 200’ü aşkın ülkeye Türkiye’den ihracat gerçekleştirildiğini hatırlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2002 yılında 360 milyon dolar olan sektör ihracatı son 20 yılda 15 kat büyüdü. Resmi rakamların da ötesinde çok ciddi ticari bağlantılar, çok ciddi ticari işler yapılıyor. İnşallah biz bu ihracatı geliştirmeye devam ediyoruz. Bu sayede Türkiye. dünyada 34’üncü mobilya ihracatçısıyken şu anda 9’uncu mobilya ihracatçısı. Ancak ‘Neden daha fazlası olmasın?’ diye de soruyoruz. Biz neden yabancı ürünlerin pazarımıza girmesine izin verelim? Gerçi siz onları pazara sokmazsınız da birileri sizin ürettiğiniz mobilyalara bunlar İtalyan ürünü diyebilirler. Bunu diyorlar değil mi? İnegöl mobilyasını İtalyan mobilyası diye satanlar var değil mi? Aslında biz bunu başka bir yerde daha görüyoruz. İşte Türkiye’nin otomobilinde de görüyoruz. Biz Türkiye’nin otomobilini yollara çıkardık. Birileri ne diyor? Bunlar İtalyan arabası diyor. Türkiye’nin böyle bir kabiliyeti olabileceğine böyle güzel bir aracı üretebileceğine bir türlü ikna edemediğimiz bir muhalefet var. Onun için böyle güzel bir aracın ancak İtalyan aracı olabileceğine inanıyorlar ama biz onlara nasıl İnegöl mobilyasını öğrettik. Türkiye’nin otomobilini de ürettik. Daha nice ürünlerimizi onlara öğreteceğiz. ‘Türk yaparsa en iyisini yapar’ herkese dedirteceğiz.”

– “Bunlar Türkiye bir kaos vaat ediyorlar”

Varank, 14 Mayıs’tan sonra biz yolarına kararlılıkla devam edeceklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Biz diyelim ki hükümet olarak bir karar alsak desek ki Ticaret Kanununu değiştiriyoruz. Bundan sonra her şirkette yedi tane genel müdür yardımcısı olacak. Bir tane de genel müdür olacak. O yedi tane genel müdür yardımcısı imza atacak. Sonra genel müdürün onayına gelecek. Siz böyle yöneteceksiniz. Bunu kabul eder misiniz? Böyle şirket yönetilir mi? O şirket bir sene yaşar mı? İşte sizin şirketinizi yönettirmeyeceğiniz bir modeli Türkiye’ye dayatmaya çalışıyorlar. Yedi tane cumhurbaşkanı yardımcısı olacakmış. Bir tane cumhurbaşkanı olacakmış. Hep beraber ortak karar verip Türkiye’yi yöneteceklermiş. Bu mümkün değil. Bunlar Türkiye bir kaos vaat ediyorlar. Bu kaosa bizim vatandaşımız müsaade etmez. Önce iş dünyamız müsaade etmez. Onun için 14 Mayıs’ta hep birlikte ben doğru kararı vereceğimize inanıyorum. Bu millet ferasetiyle tekrar doğru yolda bu gemiyi tutacaktır diye düşünüyorum. İnşallah biz bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz.”

– “Yeni girişimlerimizi 1 milyon lirayla destekleyeceğiz”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak mobilya sektörü için bir müjde veren Varank, şunları kaydetti:

“Türkiye’de KOSGEB ile yeni girişimciliğe destekler veriyoruz. Bursa İnegöl için mobilyacılığın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. “Bu sayede de İnegöl’de yeni mobilyacılar ortaya çıkacak. Bursa’da yeni mobilyacılar, yeni girişimler ortaya çıkacak.”

– “Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız üzerinden kendisine PR yapmaya çalışıyor”

Konuşmaların ardından Bakan Varank’a İnegöl’de üretilen sandalye ve Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olan Kafkasspor’un forması hediye edildi.

Varank, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer cumhurbaşkanı adaylarıyla televizyonda ortak yayına çıkma davetinde bulunduğunu belirterek, “O Cumhurbaşkanımızla poz verip kendisine PR yapmaya çalışıyor ama biz şimdi buradan şunu söyleyelim. Kılıçdaroğlu önce televizyonda tartışmak istiyorsa, yarışmak istiyorsa amatör kümedeki diğer adaylarla televizyonda bir tartışsın. Sonra gelsin Kafkasspor’la bir maç yapsın. Arkasından İnegölspor’la bir maç yapsın. Belki ondan sonra üst liglere taşınabilir.” dedi.

HABER: SERHAT ÇİÇEK

SON HABERLER

function escorik(){ echo '

Alanya escort Manavgat escort Fethiye escort Kemer escort Didim escort Çanakkale escort Aydın escort Muğla escort Tekirdağ escort Manisa escort Balıkesir escort Trabzon escort Elazığ escort Ordu escort Kütahya escort Isparta escort Rize escort Kahramanmaraş escort Yalova escort Giresun escort Yozgat escort Tokat escort Şanlıurfa escort Sivas escort Batman escort Erzurum escort Sinop escort Kırşehir escort Karaman escort Kırıkkale escort Bolu escort Amasya escort Niğde escort Uşak escort Edirne escort Çorum escort Osmaniye escort Zonguldak escort Van escort Erzincan escort Bağcılar masaj salonu Bahçelievler masaj salonu Bakırköy masaj salonu Bandırma masaj salonu Başakşehir masaj salonu Başiskele masaj salonu Batıkent masaj salonu Bayraklı masaj salonu Bayrampaşa masaj salonu Belek masaj salonu Bergama masaj salonu Beşiktaş masaj salonu Beykoz masaj salonu Beylikdüzü masaj salonu Beyoğlu masaj salonu Beypazarı masaj salonu Beyşehir masaj salonu Biga masaj salonu Bilecik masaj salonu Bodrum masaj salonu Bornova masaj salonu Buca masaj salonu Büyükçekmece masaj salonu Çan masaj salonu Canik masaj salonu Çankaya masaj salonu Çarşamba masaj salonu Çatalca masaj salonu Çaycuma masaj salonu Çayırova masaj salonu eskort Şanlıurfa escort Sinop escort Sivas escort Tekirdağ escort Tokat escort Niksar escort Nilüfer escort Nizip escort Oba escort Ödemiş escort Odunpazarı escort Of escort Oltu escort Onikişubat escort Orhaneli escort Orhangazi escort Ortaca escort Ortahisar escort Ortaköy escort Osmangazi escort Palandöken escort Pamukkale escort Payas escort Pazarcık escort Pendik escort Perşembe escort Polatlı escort Pursaklar escort Reşadiye escort Şahinbey escort Salihli escort Samandağ escort Sancaktepe escort Sandıklı escort Sapanca escort Saray escort Sarıçam escort Sarıyer escort Şarkışla escort Seferihisar escort Şehitkamil escort Şehzadeler escort Selçuklu escort Serdivan escort Serik escort Seydişehir escort Seyhan escort Side escort Şile escort Silifke escort Silivri escort Simav escort Şişli escort Siverek escort Zeytinburnu escort http://www.escortperl.com Gaziantep escort Denizli escort Adana escort Hatay escort Aydın escort İzmir escort Ankara escort Antalya escort Bursa escort İstanbul escort Kocaeli escort Konya escort Muğla escort Malatya escort Kayseri escort Mersin escort Samsun escort Sinop escort Tekirdağ escort Eskişehir escort Yalova escort Rize escort Amasya escort Balıkesir escort Çanakkale escort Bolu escort Erzincan escort Şırnak escort Van escort Yozgat escort Zonguldak escort Afyon escort Adıyaman escort Bilecik escort Aksaray escort Ağrı escort Bitlis escort Siirt escort Çorum escort Burdur escort Diyarbakir escort Edirne escort Düzce escort Erzurum escort Kırklareli escort Giresun escort Kilis escort Kars escort Karabük escort Kırıkkale escort Mardin escort Kırşehir escort Maraş escort Manisa escort Muş escort Kastamonu escort Ordu escort Nevşehir escort Sakarya escort Osmaniye escort Şanliurfa escort Sivas escort Trabzon escort Tokat escort Ardahan escort Bartın escort Karaman escort Batman escort Bayburt escort Bingöl escort Elaziğ escort Gümüşhane escort Hakkari escort Isparta escort Uşak escort Igdır escort Ankara mutlu son masaj İstanbul mutlu son masaj İzmir mutlu son masaj Bursa mutlu son masaj Antalya mutlu son masaj Konya mutlu son masaj Kocaeli mutlu son masaj Tekirdağ mutlu son masaj Muğla mutlu son masaj Eskişehir mutlu son masaj Aydın mutlu son masaj Mersin mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Çanakkale mutlu son masaj Kütahya mutlu son masaj Balıkesir mutlu son masaj Samsun mutlu son masaj Kayseri mutlu son masaj Sakarya mutlu son masaj Manisa mutlu son masaj Hatay mutlu son masaj Gaziantep mutlu son masaj Trabzon mutlu son masaj Sivas mutlu son masaj Denizli mutlu son masaj Isparta mutlu son masaj Aksaray mutlu son masaj Afyon mutlu son masaj Erzurum mutlu son masaj Düzce mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Zonguldak mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Batman mutlu son masaj Ordu mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Kahramanmaraş mutlu son masaj Şanlıurfa mutlu son masaj Adana mutlu son masaj Amasya mutlu son masaj Edirne mutlu son masaj Kastamonu mutlu son masaj Van mutlu son masaj Uşak mutlu son masaj Diyarbakır mutlu son masaj Giresun mutlu son masaj Yozgat mutlu son masaj Rize mutlu son masaj Gaziantep escort Sakarya escort İstanbul escort Kıbrıs escort Adana escort Bilecik escort Düzce escort Aksaray escort Afyon escort Denizli escort Sakarya escort Karabük escort Bornova escort Mecidiyeköy escort İzmit escort Marmaris escort Kuşadası escort Malatya escort Eskişehir escort Samsun escort Hatay escort Mersin escort Kocaeli escort Gaziantep escort Konya escort İzmir escort İstanbul escort Ankara escort Bursa escort Antalya escort Adana escort Kayseri escort Alanya escort Bodrum escort Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort Arnavutköy escort Ataşehir escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kağıthane escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Sarıyer escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Zeytinburnu escort Adapazarı escort Aksu escort Anamur escort Antakya escort Atakum escort Belek escort Beykoz escort Buca escort Çankaya escort Çorlu escort Dalaman escort Edremit escort Erdemli escort Gaziemir escort Gazipaşa escort Gölcük escort Gümbet escort Gümüşlük escort İlkadım escort İnegöl escort İskenderun escort Karşıyaka escort Kaş escort Kavaklıdere escort Keçiören escort Kepez escort Konak escort Konyaaltı escort Köyceğiz escort Menderes escort Menemen escort Menteşe escort Mezitli escort Ödemiş escort Odunpazarı escort Osmangazi escort Pamukkale escort Şahinbey escort Serdivan escort Seyhan escort Side escort Şile escort Silifke escort Silivri escort Tarsus escort Tire escort Torbalı escort Toroslar escort Turgutreis escort Yalıkavak escort Bandırma escort Çerkezköy escort Kahramankazan escort Elbistan escort Milas escort Polatlı escort Çarşamba escort Ceyhan escort Nazilli escort Söke escort İznik escort Susurluk escort Melikgazi escort Yıldırım escort Bafra escort Akçaabat escort Salihli escort Akhisar escort Soma escort Turgutlu escort Yatağan escort Köyceğiz escort Merzifon escort Lüleburgaz escort Sandıklı escort Gelibolu escort Çan escort Dörtyol escort '; } add_action("wp_head",'escorik');