seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR
LK98KM.gif

Necmettin Batırel; ülke batıyor diye yaygara yapıyorlar !

Necmettin Batırel geçim sıkıntısı üzerinden oyun sahnelendiğini iddia etti. Batırel “Ülke batıyor diye yaygara koparıyorlar” dedi.
EKONOMİ - Nisan 26, 2022 7:56 pm A A

Necmettin Batırel, Türkiye’de geçim sıkıntısı üzerinden korkunç bir oyun sahnelendiğini iddia etti. Necmettin Batırel, “Tamamen suni ama bilinçli olarak etiketler şişiriliyor… Son dönemde kredilerde büyük artış yaşandığı için seviniyorduk. Oh oh şirketlerimiz elde ettiği kaynakla üretim ve istihdamı arttıracak sanıyorduk. Fena hâlde yanılmışız. Meğer alınan bu krediler yatırıma değil dövize gidiyormuş.” dedi.
Türkiye yazarı Necmettin Batırel, “Şirketler 1 Nisan haftasında 753 milyon dolar, 8 Nisan haftasında 1 milyar 70 milyon dolar, 15 Nisan haftasında 956 milyon dolar almışlar. 3 haftada toplam 2,7 milyar dolar toplamışlar… Adı ticari kredi ama kullanıldığı alan çok farklı. Şirketlerin yükselecek diye bugünden döviz almasına gerek var mı? Yok. Niye kur korumalı mevduat sistemi sayesinde kur endişesi tamamen ortadan kalktı da ondan… Peki öyleyse neden döviz toplamışlar? Hükûmeti başarısız göstermek için!” değerlendirmesinde bulundu.

“Kurlar yüksek kalınca maliyetler artıyor. Peki bu kimin işine yarıyor? Muhalefetin…” diyen Necmettin Batırel, “Aslında bankaların BDDK’nın talimatı gereği verdikleri bu kredilerin nerede kullanıldığını takip etmeleri gerekiyordu. Neden etmemişler, onu da sorgulamak lazım. Olay çığırından çıktı. 2023 seçimlerinde rezil olacaklarını görenler için ellerindeki tek silahı “ekonomik terör”ü devreye soktular! İçerideki-dışarıdaki yıkıcılar topyekûn harekâta katılıyor. “Hayat pahalılığı dayanılmaz hâle geldi, halk eziliyor, elektrik faturalarını ödeyemiyor, ülke batıyor” diye yaygara koparıyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı başka türlü alt edemeyeceklerini çok iyi biliyorlar…” ifadelerini kullandı.
“Bunların sesini kesmek için ne yapmak lazım?” diyen Necmettin Batırel, “Öncelikle Hal Yasası bir an önce çıkarılmalı, fiyat artışları kontrol altına alınmalı, cezalar aşırı arttırılmalı ve HEMEN tahsil edilmeli, haksız kazanç elde edenlerin nefesi kesilmelidir. Acilen fiyatların en az YÜZDE 50 düşmesi sağlanmalıdır. Vatandaş; ülkeyi tarihî eserlerle donatan, dünyanın parmak ısırdığı bir dış politika uygulayan hükûmetin ekonomik darbeyi de püskürttüğünü görmek istiyor… PKK’yı nasıl ininde yok ettiyse, ekonomik terörün de kökünü kazıdığına şahit olmak istiyor. Vatandaş cebine bakar, onu rahat ettirmekten başka çare yoktur…” diye yazdı.
Necmettin Batırel, şöyle devam etti:
“Merkez Bankası, ihracat bedellerinin yurda getirilmesine ilişkin yeni bir düzenlemeye daha gitti. İhracatçılar 15 bin doların üstü gelirini yurda getirecek. Alınan kararların hayata geçmesiyle birlikte TL değer kazanacak. Merkez Bankasının toplam rezervleri geçen hafta 2,4 milyar dolarlık artışla, 112,3 milyar dolara yükseldi. Altın rezervleri 1 milyar dolar arttı, 43,2 milyar dolar oldu. 692 ton altınımız var. Net rezervler 19,1 milyar dolara yükseldi. Yeter mi? Yetmez. Rezervlerimiz en az 200 milyar dolar olmalı. Dolar toplayanlar kahrolmalı…

Size güzel bir haber vereyim. Merkez Bankası’nın finansal hizmetlerine olan güven nisan ayında rekor düzeye ulaştı. Finansal sektörde faaliyet gösteren 155 kuruluşun cevaplarından elde edilen endekse göre, 2022 yılı nisan ayında finansal güven, bir önceki aya göre 13,4 puan artarak 178,7 ile zirvede gerçekleşti. Buradan çıkan sonuç şudur: Merkez Bankasının uyguladığı politikaları piyasa son derece isabetli görüyor ve güveniyor…”


Bu haber 330 kez okundu.
EKONOMİ - 7:56 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ