seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR
resim yükle

SAADET PARTİSİ İNEGÖL’DE ARTAN ADLİ OLAYLARA DİKKAT ÇEKTİ

İnegöl Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Orhan Bektaş, son yıllarda İnegöl’de uyuşturucu kullanımı, gasp, cinayet ve intihar vakalarının arttığını söyleyerek acilen bu konuda bir adım atılmasını istedi.
GENEL - Eylül 27, 2021 7:47 pm A A

Son yıllarda İnegöl’de uyuşturucu kullanımının arttığını söyleyen Bektaş, “Gasp, cinayet ve intihar vakaları geçmiş dönemlere göre çok daha artmış ve içten içe toplumu çürütmeye başlamıştır” dedi.
Konu ile alakalı yazılı bir açıklama yapan Bektaş, şu ifadeleri kullandı;
BARONLARA DOKUNULMUYOR
“Maalesef uyuşturucu kullanma yaşı ortaokul çocuklarına kadar inmiş ve kullanımı bir hayli artmıştır. Çünkü bu da, tam anlamıyla bir sektöre dönüşmüştür. Nitekim okul önlerinde ya da yakın çevrelerinde o küçücük bedenleri zehirlemek ve onların sırtından rant sağlamak için yoğun çaba sarf edilmektedir. Uyuşturucu ticaretinin bu denli basit yapıldığı bu dönemde genellikle torbacı denenler ya da kullanıcılar yakalanmakta, onların arkasındaki asıl sivil ve resmi baronlara ise dokunul(a)mamaktadır. Yakalanan kişilerde bazen mahkemeye çıkarılmadan bazende mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmaktadır. Uyuşturucu maddeyle yakalandı serbest, motosiklet çaldı serbest, ev ve işyerlerinde hırsızlık yaptı serbest. İşte bu algı çok tehlikeli.”
TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR
“Okullarda satılan uyuşturucu, sokak ortasında işlenen cinayetler, her geçen gün artan intihar vakaları artık sıradanlaşan hırsızlık olayları, ailelerin şiddetli geçimsizlikle yıkılması, sapkın davranışların fütursuzca ve gençlere rol model olacak şekilde yaygınlaştırılması ve daha nice çirkin işler toplumu tehdit ediyor. Kimsenin kimseye neredeyse en ufak tahammülünün kalmadığı toplumda tehlike çanları çalıyor.”
ÇÜRÜMEYE NEDEN OLMAKTADIR
“Toplumsal kamplaşmaların körüklendiği, televizyon ekranlarında şiddetin eksilmediği, haber bültenlerinde sürekli cinayet haberlerinin verilerek sıradanlaştığı ülkemizde, çocuklarda bu sarmalın içinde merhametini yitiriyor, sokakta birlikte oynayacak ve eğlenecek çocuklar, kalbinde merhamet kalmamış bir zalim cinnetine ne kadar kolayda kapılabiliyor. Unutulmamalıdır ki, ahlaksızlığın yaygınlaşması, tüm toplumu içine alan bir çürümeye neden olmaktadır. Bu çürüme, er ya da geç bunda katkısı olmayanlar da dahil herkese zarar verebilecek konuma gelecektir.”
KANAYA YARAYA ÇARE BULUNMALI
“Yaşanan bu süreçler önce ahlak ve maneviyat düsturuna sahip çıkılması gerektiğini bir kez daha gözler önüne seriyor. İşte tam bu noktada ilçemizdeki yöneticiler, eğiticiler, kanaat önderleri, hocalar siyasi partiler STK’lar hiçbir şart koşmaksızın kamplaşmadan, kutuplaşmadan, ötekileştirmeden kardeşlik hukukuna dayanarak bir araya gelerek ortak bir akılla bu kanayan yaraya çare bulmalı. Saadet partisi olarak önümüzdeki dönemlerde bu konu özelinde adımlar atacağımızı belirtiyor ve bu konuda yapılacak her türlü müspet çalışmaya destek vereceğimizi ifade ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

resim yükle

Bu haber 1010 kez okundu.
GENEL - 7:47 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ