resim yükle
resim yükle

İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Mart 23:32 Fatih Erbakan: İdam cezası geri getirilmeli !

resim yükle

Şubat ayının ilk seçim anketi açıklandı!

Giriş : 02.02.2023 18:19 - Güncellenme : 02.02.2023 18:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimler için işaret ettiği 14 Mayıs tarihi için geri sayım başlarken, Şubat ayının ilk seçim anketi açıklaması Aksoy Araştırma’dan geldi.

2023 seçimlerine kısa bir süre kala şubat ayının ilk anketi açıklandı. Aksoy Araştırma’nın açıkladığı son anket sonuçlarında hem iktidarın hem de muhalefetin oy oranlarındaki değişim dikkat çekti.

Aksoy Araştırma Türkiye Monitörü Ocak Ayı Araştırması’nın sonuçlarını paylaştı.

Araştırma sonuçlarına göre AK Parti’nin 2022 yılının son çeyreğinde yakaladığı artış trendinin durduğu ve oyunda son bir ay içerisinde yüzde 1,2 gerileme olduğu görüldü. Aynı şirketin önceki aylarındaki araştırmalara göre AK Parti Ekim ayından Aralık ayının sonuna kadar geçen sürede oyunu yüzde 4,8 artırabilmişti.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Ertan Aksoy şu ifadeleri kullandı:

“AK Parti’nin 2022 son çeyreğinde attığı büyük adımların (EYT beklentisinin karşılanması, 250.000 konut vaadi üzerinden 8 milyon başvuru yakalanması, KYK faizlerinin silinmesi, TOGG’un banttan indirilmesi vb.)  sınırlı bir artış trendi oluşturduğunu görmüştük. Ocak ayı itibarıyla bu sınırlı etkinin de aşındığını anlıyoruz. Yeni yıldaki ücret artışları, seçim ekonomisine geçiş ile birlikte enflasyonun yeniden tetiklenmesi ihtimali doğuyor. Bu nedenle AK Parti’nin oyunda seçime giderken yeniden bir düşüş trendi oluşma potansiyeli var.”

resim yükle kemeravm.gif

SON HABERLER