seks izle sex hikayeleri seks hikayeleri porno

10° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR
LK98KM.gif

Şühedanın İzinde 1500 Genç Çanakkale’yi Gezdi

İnegöl Belediyesi’nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlediği “İnegöllü Gençler Şühedanın İzinde” kültür gezisi kapsamında 10 günde 1500 kişi Çanakkale’yi gezdi.
GENEL - Nisan 4, 2022 4:36 pm A A

İnegöl Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 107. Yıl dönümünde örnek bir organizasyona imza attı. Özellikle gençlerin tarihini daha yakından bilmesi ve öğrenmesi adına 18-25 yaş arası gençlere yönelik 10 günlük Çanakkale Gezisi düzelendi. “İnegöllü Gençler Şühedanın İzinde” sloganıyla düzenlenen gezi kapsamında 21-31 Mart tarihleri arasında 1500 genç Çanakkale’yi gezdi.

Gezi ile ilgili duyuruların yapılmasının ardından, ilk kafile 20 Mart Pazar gecesi 00.30’da belediye binası önünden yola çıktı. 31 Mart gecesi son kafilenin yola çıktığı gezi kapsamında her gün 150 civarında genç, otobüslerle Çanakkale’ye götürüldü. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği ikramlarının da yapıldığı gezide, rehberler eşliğinde; Kilitbahir Kalesi (Tabyalar), Seyit Onbaşı (Mecidiyeköy Tabyaları), Şahindere Şehitliği, Hilali Ahmet Müzesi, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı ziyaret edildi.

“TARİHİNİ BİLEN TOPLUMLAR, GELECEĞİNE DAHA İYİ YÖN VERİR”

Belediye Başkanı Alper Taban, geziye ilişkin yaptığı açıklamasında 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıl dönümü kapsamında gençler için böyle anlamlı bir organizasyon yapmak istediklerini ifade ederek; “Bu vesileyle uzun zamandır ara verdiğimiz gezi, kültür programları, tarih programlarımızla ilgili de yeni bir başlangıç yapmış olduk. Bildiğiniz gibi Çanakkale Zaferi bizlerin tarihinde özellikle öğrenilmesi gereken, yaşanılması gereken bir tarih. Muhakkak suretle gençlerimizin bu alanlara gidip birtakım deneyimleri, hatıratları, şehitlikleri gezerek o alanları tecrübe etmelerini istiyoruz. İnşallah bu, gün gelir bir gün ortaokul öğrencilerinin de okul bitirme noktasında zorunluluğu olur. Benim kalbimden geçen duygu bu. Çünkü tarihini, geçmişini bilen toplumlar geleceğine daha iyi yön verir. Bu vesileyle bizler de gençlerimizi daha önceki yıllarda bölgeye taşımıştık. Özellikle buradaki önemli merkezlerin gezilmesini istemiştik” dedi.


Bu haber 440 kez okundu.
GENEL - 4:36 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  4 Günlük TYT Genel Kampı Başlıyor
  İnegöl Belediyesi, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ilk adım olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) için genel tekrar kampı düzenliyor. 4 gün boyunca alanında uzman eğitimciler İnegöllü öğrencilerle buluşacak.
 • 02
  Ekonomi üzerine bomba tahminler !
  Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yeni açıklamalarla gündeme bomba gibi düştü. Altın fiyatlarının fırlarken dolar kurunun baskılanacağını ve gıda kıtlığının çıkacağını öne sürdü.
 • 03
  Sungurpaşa Mahalle Konağı Yenilendi !
  İnegöl’ün tarihi açıdan önemli kırsal mahallelerinden biri olan Sungurpaşa’da artık kullanım ömrünü tamamlamış olan Mahalle Konağı, İnegöl Belediyesi tarafından yenilendi.
 • 04
  Antrenörden elenen kadın sporcuya tokat!
  Diyarbakır’da Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde, antrenör O.B., müsabakayı kaybeden sporcusu, genç kıza tokat attı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • 05
  Ülkesine dönen Suriyeli sayısı açıklandı !
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan gönüllü olarak ülkesine dönen Suriyelilerin sayısı geldi.