İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

23 Şubat 21:06 Korkunç cinayet; 3 ölü !

resim yükle resim yükle

Trafik sigortasında yeni dönem

Giriş : 03.02.2024 18:18 - Güncellenme : 03.02.2024 18:18

SEDDK tarafından yayımlana genelgeye göre, Trafik Teklif Platformu” hayata geçiriliyor. Platform ile trafik sigortası teklif süreçlerinde yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Şirketler için Platforma üyelik zorunlu olurken, aracılar için ise üyelik isteğe bağlı olup aracılar tarafından üyelik ücreti ödenecek.

Trafik sigortası teklif süreçlerinde yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla şirketlerin de üye olmak zorunluğunun olduğu bir platform hayata geçiriliyor.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), 31 Ocak 2024 tarihinde kurumun 2024/6 sayılı Sigorta Aracıları İçin Teklif Platformu hakkında genelge istihsal edildiğini bildirdi.

Kurum tarafından yapılan açıklamada, genelge ile kurulan Sigorta Aracıları İçin Teklif Platformu’nun, sigorta aracıları (acente ve broker) tarafından sigorta şirketlerinden karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası için teklif alınması ve söz konusu teklifle şirket ekranlarından poliçe düzenlenmesi için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) nezdinde kurulan bilişim temelli bir platform olduğu kaydedildi.

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER