İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

07 Aralık 12:49 İkinci el araba fiyatları için karar!

resim yükle kemeravm.gif resim yükle

Türk Hukuk Entitüsü Bursa Şubesi açıldı !

Giriş : 06.10.2022 23:25 - Güncellenme : 06.10.2022 23:25

Geçtiğimiz gün düzenlenen törenle hizmete açılan Türk Hukuk Enstitüsü Bursa Şubesi yönetiminde, İnegöl’den de iki avukat kurucu üye olarak yer aldı.

Alparslan Türkeş’in talimatıyla 1977 yılında kurulan Türk Hukuk Enstitüsünün Bursa Şubesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. İnegöllü avukatlar İsmail Yağlı ve Ahmet Genç de enstitünün şube yönetiminde kurucu üye olarak yer aldı.

Açılış Törenine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı, Enstitü Genel Başkanı Cemil Yavuz Aksu, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülmüş, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdulkadir Şahin, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mahmut Şahin, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Gürkan Altun, Bursa Barosu Başkanı Metin Öztosun, Bursa Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, BEBKA Genel Sekreteri Muhammet Zeki Durak, avukatlar ve hukuk fakültesi öğrencileri katıldı.

Açılışta konuşma yapan MHP Genel Sekreteri Büyükataman; “1977 yılında Alparslan Türkeş’in talimatıyla kurulan Türk Hukuk Enstitüsünün çalışmalarını takip ediyoruz. Bu çalışmalara öncülük eden Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanı ve yönetimine teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 2023 yılında yeniden seçilmesi ve Cumhur İttifakı’nın TBMM’de anayasa değişikliğini sağlayacak vasıflı çoğunluğa ulaşması için büyük bir çaba içerisindeyiz” Cumhur İttifakı olarak ülkemizi istikrarsız hükümetlere ve dışa bağımlı politikalara mahkum etmek isteyen zihniyete geçit vermeyecek, Türkiye’yi Allah’ın izni ile hep birlikte aydınlık yarınlara ulaştıracağız” dedi.

Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanı Cemil Yavuz Aksu ise “Türk milletinin hukuk alanında ihtiyaç duyduğu nitelikli karoların yetişmesini sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle genç meslektaşlarımızın yetişmesine katkı sunmak için çaba sarf edip çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şube açılışımız hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Türk Hukuk Enstitüsü Bursa Şube Başkanlığına getirilen Ahmet Doğu “Bursa şubesi olarak yargı camiasında Türk milliyetçilerinin her alanda karşılık bulması adına çalışmalar yapılacak. Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile iletişim halinde bulunacağız. Türkiye gündeminde ve Bursa yerelindeki hukuki sorunlara çözüm bulunmasına yönelik çalışmaları sizlerle birlikte yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

YÖNETİME İNEGÖL’DEN 2 İSİM!

Türk Hukuk Enstitüsü Bursa Şubesi Yönetiminde, İnegöl’den de Avukat İsmail Yağlı ve Avukat Ahmet Genç yer aldı.

resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER