İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Şubat 10:58 Gastro İnegöl’de yangın !

resim yükle resim yükle

Umuteli Gıda Kartları Yenilendi

Giriş : 25.01.2024 15:38 - Güncellenme : 25.01.2024 15:38

İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün düzenli olarak yardım alan aileler için hazırladığı market kartları güncellendi. Eski kartı bulunan ihtiyaç sahiplerinin Müdürlüğe başvurarak kartını yenilemesi gerektiği duyuruldu.

İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi ailelere umut olmaya devam ediyor. Sosyal yardımlarda hızlı, pratik ve aileleri rencide etmeden yardımların gerçekleştirildiği alışveriş kartı sisteminde düzenli olarak her ay yardım alan ailelerin kart güncellemesi Ocak ayı itibarı ile yapıldı. Kart güncellemeleri ile ilgili olarak vatandaşın Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile irtibata geçmesi gerektiği duyuruldu.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ MARKETTEN KENDİ ALIŞVERİŞİNİ KENDİ YAPIYOR

Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, yardım başvuru yaparak yardım alması uygun görülen vatandaşlara sosyal yardım destek kartı veriyor. Şu anda 566 aile, bu düzenli gıda yardımlarından faydalanıyor. Alışveriş kartları ile her ay ihtiyaç sahibi aileler ilgili marketlerden gıda alışverişlerini yapabiliyor.

YENİ YILDA 24 MARKETTEN HİZMET SUNULACAK

2024 yılı için gerçekleşen ihale ile Sosyal Destek Kartları, İwallet Kurumsal Hizmetler A.Ş. tarafından hizmet sağlanarak vatandaşa ulaştırılmaya başladı. Vatandaşların kolay ve zahmetsiz alışveriş yapabilmesi için alışveriş market noktaları 24 olarak belirlendi. Özellikle nüfusun fazla bulunduğu mahallelerde iyileştirmeler yapıldı.

ALIŞVERİŞİNİ YAPAMAYANA DESTEK

Alışverişini yapamayacak durumda olan yaşlı ve engelli olan ailelerin alışverişleri de Umuteli Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılarak adreslerine teslim ediliyor.

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER