17° Açık
 • EURO
 • DOLAR
ResimLink - Resim Yükle

Yeniceköy’de Yeni Yaşam Alanı Hizmete Girdi

İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi 451. Sokakta 2270 m2’lik boş arazi üzerinde; çok amaçlı saha, otopark, çocuk oyun ve fitness alanından oluşan bir yaşam alanı oluşturdu. 7’den 77’ye her yaştan bireyin keyifli zaman geçireceği bir yaşam alanına dönüşen çalışma, düzenlenen coşkulu törenle hizmete açıldı.
GENEL - Eylül 22, 2022 12:03 pm A A

Şehrin dört bir yanında hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesinde 7’den 77’ye her yaştan vatandaşın faydalanacağı yeni bir sosyal yaşam alanı oluşturdu. 451. Sokakta bulunan boş alanda toplam 2270 m2’de uygulanan projeyle; 270 m2 Yeşil Alan, 135 m2’lik Otopark Alanı (9 araçlık), 555 m2’lik çok amaçlı saha, 245 m2 Çocuk Oyun Alanı, 85 m2 Fitness Alanı ve 980 m2 Sert Zemin Tretuvar ve Oturma Alanının yer aldığı yaşam alanı hayata geçirildi.

YENİCEKÖY’DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İlk günden itibaren çocukların ve yetişkinlerin akınına uğrayan çok amaçlı saha ve çocuk oyun alanı için Çarşamba günü 18.30’da açılış töreni düzenlendi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen açılış, renkli görüntülere sahne oldu. İkramların da yapıldığı açılış töreninde, çocuklar kendileri için oluşturulan parkta doyasıya eğlendi. Semt sahasının açılış töreninde mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Yeniceköy özelinde burada yaptığımız güzel çalışmalar var. Devam eden çalışmalarımız var. Altyapıyla ilgili burada uzun süredir içme suyu ve kanalizasyon gibi çalışmalar devam ediyor. Aslında burada çok güzel bir yaşam alanı var. Ben Yeniceköy’ü bir mesire alanı gibi görüyorum. Hemen Uludağ’ın eteklerinde kurulu, güzel su kaynaklarına sahip, şehircilik anlamında da yollarımız, kaldırımlarımız, yeşil alanlarımızla, donatı alanlarımız, koruluk alanlarımız ve park alanlarımızı arttırma çabamız ve çalışmalarımız da devam ediyor. Tabi bu arada eksikliklerimizin de farkındayız. Bizlere verdiğiniz mesajlarla, iletilerle, paylaştıklarınızla eksiklerimizi daha iyi görüyoruz. Bunları da hızlı hızlı gidermek için çalışıyoruz” dedi.

SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

Üzerindeki sorumluluğunun farkında olduklarını vurgulayan Başkan Taban, “Bizlere büyük bir emanet verdiniz. Bu sorumluluğun farkındayız. Bizlere kaynak olarak kullandırdığınız yetkileri biz tekrar vatandaşlarımıza döndürmek üzere gayret ediyoruz. Kurumumuzda da yalın çalışan, israf etmeyen, beraberinde vatandaşlarımızın daha fazlaca ihtiyaç ve isteklerini daha çokça gidermeye çalışan bir çalışma yöntemiyle hizmetlerimize devam ediyoruz” diye konuştu.

“BU GÜZEL YAŞAM ALANINI SİZLERE EMANET EDİYORUM”

Başkan Taban, Yeniceköy’de güzel bir mekan oluşturduklarını da ifade ederek şöyle konuştu: “Yeniceköy Mahallemizde 451. Sokakta çok amaçlı bir alan oluşturduk sizler için. Hem çocuklarımız hem yetişkinlerimiz bu alandan faydalanacak. Burada neler var; yeşil alan, otopark alanı, çok amaçlı saha, çocuk oyun alanı, fitness alanı tretuvar sert zemin yollar ile oturma alanlarından oluşan güzel bir mekan oluşturuldu. Bu hizmetleri yapmak, hayata geçirmek bazen daha kolay gibi gözüküyor. Bazen bu hizmetleri yaşatmak daha zor olabiliyor. Bundan dolayı da ben sizlerden şehrimizde yapılmış tüm hizmetlerle ilgili bu hizmetlerin korunması, sahip çıkılması, zarar verdirmemek üzere daha duyarlı olma adına destek istiyorum. Bu mekan içerisinde anne babalar, büyükler, çocuklarıyla ve torunlarıyla güzel vakit geçirecekler. Ben buranın hazırlanmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Burayı sizlere emanet ediyoruz. Yapılan çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşma sonrası yapılan duaların ardından vatandaşlar, protokol ve çocuklarla birlikte çok amaçlı sahanın açılış kurdelesi kesildi. Ardından basketbol takımı sahada gösteri maçı yaptı. Açılış ikramlarla son buldu.

kemeravm.gif

Bu haber 310 kez okundu.
GENEL - 12:03 pm A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Altın sert düştü !
  Altın fiyatları değer kaybetmeye tüm hızıyla devam ediyor. Ons altında yaşanan düşüş, gram altın fiyatlarını da vuruyor. Peki altın ne kadara düştü.
 • 02
  Mustafa Durmuş’un acı günü !
  Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş’un dedesi sanayi eşraflarından Şükrü Ak vefat etmiştir.
 • 03
  Botaş doğalgaza zam hazırlığında !
  BOTAŞ, ekim ayında sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza yüzde 10 üzerinde zam hazırlığı yaptığı öğrenildi.
 • 04
  Veteriner Hekimlerle Sokak Hayvanları İçin İş Birliği Yapılıyor
  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın şehirde hizmet veren veteriner kliniklerinin sahipleriyle yaptığı istişare toplantısı sonrası, veteriner hekimler ile İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi arasında iş birliği başladı. Veterinerler, barınakta sokak hayvanları için yapılan çalışmalara katılmaya başladı.
 • 05
  Kahreden haber şehidimiz var !
  Milli Savunma Bakanlığı, Gölcük Tersane Komutanlığı’nda meydana gelen iş kazasında Sözleşmeli Er Enes Bıyık şehit oldu.