İnegöl'ün Anlık Haber Kaynağı. İnegöl'ün Sesi. En Son Haberler, Canlı Yayınlar, Fotoğraf ve Video Galerileri İle İnegöl'ün Gündemi Burada...

29 Şubat 11:48 İNEGÖLSPOR TESİSLERİNE KURULAN ELEKTRİKLİ ŞARJ İSTASYONU FAALİYETE GEÇTİ

resim yükle resim yükle

Zorunlu trafik sigortasında tavan fiyatları belli oldu!

Giriş : 07.01.2024 14:56 - Güncellenme : 07.01.2024 14:56

Zorunlu trafik sigortasında yapılan son değişiklikten sonra yeni yılda uygulanacak tavan ve taban fiyat tarifeleri belli oldu. İşte il il 2024 trafik sigortası ücretleri…

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, 1 Ocak’tan itibaren geçerli tavan tarifelerin bulunduğu güncel tabloyu yayınladı. Yeni sigorta bedellerinde aralık ayına göre yüzde 10 artış yapıldı. Buna göre İstanbul’da otomobiller için en düşük (8’inci basamak) trafik sigortası tavanı 3 bin 706 lira olarak belirlendi.

MİLYONLARCA SÜRÜCÜYÜ İLGİLENDİRİYOR

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, 1 Ocak’tan itibaren geçerli tavan tarifelerin bulunduğu güncel tabloyu yayınladı.

YÜZDE 10’LUK ARTIŞ

Yeni sigorta bedellerinde aralık ayına göre yüzde 10 artış yapıldı

Trafik sigortası; yaşayabileceğiniz bir kaza sonucunda karşı tarafın aracına, üçüncü şahısların malına ya da bedeni (sakatlık ve ölüm) zararlarına karşı olan yükümlülüğünüzü poliçenizin kapsamındaki teminat ve limitlere bağlı olarak sizin adınıza ödüyor. Bu limit her yıl değişiyor.

Zorunlu trafik sigortasında fahiş fiyatları kontrol altına almak için 12 Nisan 2017’den itibaren ‘tavan fiyat’ uygulamasına geçilmişti. Sigortacılar devletin belirlediği artış oranını geçemiyor.

Tavan fiyat da her ay belli oranda artıyor. Bu oranlar belli periyotlarla artarken arada seyyanen zamlar da uygulanıyor. Bu yönde 1 Mayıs 2023’te tavan fiyata yüzde 5 zam yapılmıştı.

kemeravm.gif resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

SON HABERLER